Cepbank Nedir, Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Cepbank Nedir, Cebe Havale Nasıl Yapılır
Cepbank Nedir, Cebe Havale Nasıl Yapılır

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Cepbank nedir cebe havale nasıl yapılır sorusu uzunca bir süredir bazı kullanıcıların merak ettiği konulardan biridir. Bankaların yeni oluşturduğu sistem üzerinden artık banka hesabı bulunmayan kişilere bile kolay bir şekilde para transferi yapılabilir. Daha önceki dönemlerde havale yapmak için çeşitli yöntemler aranırken, bu işlem oldukça zorlu olabiliyordu.

Cebe havale işlemini yapabilmek için sizin tarafınızca bir internet bankacılığı ve bir cep telefonu numarası olması yeterli olacaktır. Cepbank para gönderimi sırasında küçük bir miktarda komisyon alabilir. Ancak bu komisyon tutarı en fazla 3 TL gibi bir miktar olacaktır.

Bankadan bankaya olmak üzere değişiklik gösteren bazen TC kimlik numarası istenirken, bazen bu bilgi istenmeden sadece cep telefonu yeterli olmaktadır.

Cepbank Nedir, Cebe Havale Nasıl YapılırCebe Havale Nasıl Yapılır?

Cebe havale yapabilmek için öncelikli olarak kişinin internet bankacılığından yararlanıyor olması gerekir. Eğer kişi aktif olarak internet bankacılığı kullanıyorsa, online işlemlerde para transferleri bölümüne girmelidir. Daha sonrasında ise cepbank/cebe havale menüsü üzerinden menüye giriş yapmalıdır. Bu alana giriş yapıldıktan sonra ise, banka tarafından istenen bilgilerin girilmesi gerekir. Cep telefonu, TC kimlik numarası gibi şeyler burada istenen konulardan bazılarıdır. Daha sonrasında göndermek istediğiniz tutarı buraya girerek onayla yazısından sonra, istediğiniz cep telefonuna havale edilmesini sağlayabilirsiniz.

Cepbank ile havale işlemini gerçekleştirdikten sonra ise, göndermiş olduğunuz numaraya bir kısa mesaj gönderilecektir. Bu kısa mesaj içinde ise para transferi olduğunu ve şifre yazacaktır. Cep telefonuna para gönderilen kişi kendisine en yakında bulunan banka şubesine giderek parayı çekebilir. Bankamatikte kartsız para çekme menüsü üzerinden ilgili alana girebilir ve şifre ile birlikte kendisine gönderilen parayı alabilir.

  PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?

Çok kısa bir süre içinde gerçekleştirilen bu adımlardan sonra, kişiler gönderdikleri parayı karşı tarafa aktarabilirler. Hem gönderen için, hem de parayı alacak kişi için oldukça zahmetsiz bir işlemdir. Bu şekilde acil durumlarda eğer gönderim yapılacak kişinin banka hesabı bulunmuyorsa transfer işlemi tamamlanabilir. Cepbank nedir cebe havale nedir sorularını bu şekilde yanıtlamamız mümkün olurken, para gönderim işini aynı zamanda bankamatikler üzerinden yapabileceğinizi de bildirmemiz gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*