Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler Hangileri

Bazı dönemler para ihtiyacımız bizleri çok zor durumlara düşürmektedir.Eğer bankalarla daha önceden ödeme problemleri yaşadıysak kredi kullanma imkanı da bulunmamaktadır.Bu durumdaki tüketiciler Banka dışında kredi veren yerleri araştırmaktadır.

Bankalar Dışında Kredi Alınabilecek Yerler

Nakit ihtiyacımızı çoğu zaman bankaların sunduğu kredilerden karşılamaktayız.Eğer bankalarla aranız iyi değilse yani siciliniz bozuksa  nakit ihtiyacını karşılamakta çok zorlanacaksınız.Nakit ihtiyacı küçük meblağlarda olan kişiler genellikle senetle telefon veren yerlerden telefon alıp satmaktadır.Bu yöntemde zarar yüksek olsa da acil nakit ihtiyacına bi çözüm olarak tercih edilmektedir.Eğer nakit ihtiyaçlarımız daha yüksek meblağlarda ise bu yöntem işe yaramaz.Bunun için senetle para veren yerler tercih edilmektedir.

 

Ülkemizde çok yaygınlaşan durumlardan birisidir tefecilerden senetle para almak. Tefecilerden senetle para almak yerine kurumsal finans şirketlerinden senetle para almanızı öneririz. İkisi de sistem olarak aynı olabilir, fakat kurumsal yerler tefecilerden daha güvenlidir. Bankalar dışında kredi veren yer arıyorsanız ilk tercihiniz finans kuruluşları olmalıdır. Yasal olarak kredi vermeye yetkili kurumlardan kredi ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Tefecilerden uzak durmanız yararınıza olacaktır.

 

Bankalar Dışında Borç Para Veren Yerler

 

Nakit ihtiyaçlarınızı karşılaya bileceğiniz senetle para veren kurumlara aşağıda yer verdik.

 

# Ülkemizde en çok duyulan senetle para veren finans kuruluşu koç finans’dır. Koç finans,  Koç Holding tarafından kurulan finans şirketidir.

 

# OYAK ( Ordu yardımlaşma kurumu ) Ordu çalışanları için kredi imkanı sunmaktadır.

 

# İLKSAN ( İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı ) İsminden de anlaşıldığı gibi ilkokul öğretmenlerine nakit ihtiyacında kredi sağlayan bir kurumdur.

 

# DD Mortgage  ( Doruk Finansman ) % 97’si Doğan holding’e  ait finansman kuruluşudur.Hem kurumsal hemde bireysel finansman konularında hizmet vermektedir.

  PTT Çalışma Saatleri

 

# TESKOMB ( Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği ) bünyesinde kaydı bulunan esnaf ve sanatkarlara kredi imkanı sunmaktadır.

 

Yukarıda yer alan finansman şirketleri ve yardımlaşma dernekleri dışında nakit ihtiyaçlarınıza alternatif çözümler bulabilirsiniz.Daha önceden ticaretiniz bulunan kuyumculardan senetle borç para alabilirsiniz.

 

Kredi sicili bozuk olan kişilere bir takım evraklar düzenleyerek kredi çektiren danışman firmalar mevcut.Bu firmalara komisyon vererek kredi kullanma imkanı bulabilirsiniz.Bu şekilde kredi çekmek yasal değildir.

 

Yukarıda yer alan bilgiler tamamen kullanıcılar ile bilgi alışverişi çerçevesinde hazırlanmıştır herhangi bir kurum ve kuruluş ile anlaşmamız mevcut değildir.

 

BENZER KONULAR

Sigortasız ve Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Var mı?

Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Banka Var mı?

Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlar Kredi Alabilir Mi ? 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*