Bankalardan Kırmızı Kalem Nasıl Silinir ?

Borçlarından dolayı icralık olan vatandaşlarımız bankaların verdiği kredi ve kredi kartı gibi ürünlerden 5 yıl boyunca yararlanamamaktadır. Bu durumda olan tüketiciler kırmızı kalem ne zaman silinir ve bankalardan kırmızı kalem nasıl silinir? diye araştırmaktadır.

 

Günümüzde bankalar tüketicilere kredi verirken kredi notuna bakmaktadır.Geçmişte bankalara olan borçlarınızı düzenli ödediyseniz sorun yok.Ama borçlarınızı geciktirerek ödediyseniz kredi notunuz düşer.Daha kötüsü borçlarınızı çeşitli sıkıntılarınızdan dolayı ödeyemeyip icralık olduysanız bankalardan kırmızı kalem yediniz demektir.

  Hızlı Kredi Notu Yükseltme Yolları

 

Bu durumda ki tüketiciler bankalara kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunduklarında alacakları yanıt bellidir. Maalesef bankalardan kırmızı kalem yemişsiniz kredi veremiyoruz. Bu durumdan kurtulmak o kadar kolay da değil. Kırmızı kalem yediğiniz zaman Merkez bankasında ve Kredi kayıt bürosun da durumunuz kayıt altına alınır ve 5 yıl boyunca bankaların verdiği hizmetlerden yararlanamazsınız.

 

Borçlarımı Bitirdim Kredi Çekebilir miyim ?

 

İcralık olup bankalardan kırmızı kalem yiyen tüketiciler borçlarını bu süreçten sonra düzene koyarak ödese de iş işten geçmiştir.İcralık olduktan çok kısa süre sonra da bu borçları kapatsanız dahi 5 yıl boyunca bankalarla aranızda mesafe olacaktır.Borçlarınızı kapatmanızın size faydası olacaktır.Eğer Sicil Affı olursa bundan hemen yararlanarak kırmızı kalemden kurtulmuş olursunuz.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Bu Yıl Sicil Affı Var mı ?


 

Sicil Affı Kırmızı Kalemi Temizler mi?

 

Ülkemizde bankalara olan borçlarından dolayı kırmızı kalem yemiş 10 milyondan fazla vatandaşımız var.Bu durum oldukça yüksek olduğundan zaman zaman devlet tarafından bu duruma el atılmaktadır. Bu durumdan bankalar da tüketiciler de pek memnun değildir.

Devlet en son 2017 yılında sicili bozuk tüketicilerin sicillerini temizlemesi için bir fırsat yarattı. 6 ay içerisinde icralık borçlarını ödeyen yada yapılandıran bütün tüketicilerin sicilini temizledi.Bu durumun tekrar yaşanması bir ihtimal ama buna hazırlıklı olmalıyız. Eğer borçlarınız yüklü miktarda ise şimdiden kapatmak için ödemeye başlamak en doğru adım olacaktır. Sicil affı getirilirse hemen bundan faydalanarak siciliniz düzeltip kımızı kalemden kurtulmuş olursunuz.

 

Yukarıda yer alan konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıda yer alan yorum yap bölümüne yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.Konuyu faydalı bulduysanız 5 yıldız vermeyi unutmayın.

5 yorum

  1. slm ben 2006 kredi çekdim icralık oldum ve ödedim 3 adet hatır çekimim vardı ödemedim 2007 yılın da şu an uyap da dosyalar kapalı ,özel bankadan kredi kullanıyorum kredi kartı kullanıyorum hem bu bu banka dan icralık olmuşdum,ama kamu bankaların dan kredi kullanamıyorum ,çek yasa ve kırmızı kalemin var diyorlar bunu nasıl duzeltırım puanım da 1800

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*