Binance Global Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır? Binance Para Yatırmak

binance global para yatırma
binance global para yatırma

Son dönemlerde hızlı fiyat artışlarının yaşandığı kripto para dünyası yine insanların ilgisini üzerine çekmeyi başarıyor. Yüksek kar vaad eden kripto paralara yatırım yapmak isteyen kullanıcılar Türkiye’de bulunan banka hesaplarından borsalara nasıl para transferi yapacaklarını araştırıyorlar. Tabi ki bunu yaparken listenin en başında dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance Global karşılarına çıkıyor. Mevcut borsalar içinde en fazla koin çeşitliliğine sahip Binance Global’e doğrudan bankalar aracılığıyla para aktarmak mümkün değil. Aynı zamanda 30 Nisan tarihinden itibaren daha önce transfer yapılabilen İninal veya Papara gibi uygulamalardan para aktarmakta yasaklanmış durumda. Ancak bunlara rağmen Binance Global’e hızlı ve güvenli şekilde yatırım yapmak hala mümkün. Binance Global para yatırma işlemlerini ayrıntılı bir şekilde açıkladık.

Binance Global’e nasıl para yatırılır?

Binance Global’e para yatırmak için aracı bir borsa kullanmak gerekir. Bunun için Türk borsalarından herhangi birine bankanızdan eft veya havale yolu ile transfer yaparak geçişi mümkün kılabilirsiniz. Ancak bunu yapmanın çok daha kolay ve güvenli bir yolu var, üstelik ücretsiz. Diğer borsalar para transferi işlemlerinizde sizden komisyon keser. Ancak Binance ‘ın Türkiye ayağı olan Binance TR den işleminizi gerçekleştirirseniz masraftan muaf olursunuz.

Adım adım Binance TR kullanımı

Binance TR de işlem yapmak için öncelikle üye olmalısınız. Basit ve hızlı şekilde üyelik işlemlerinizi tamamladıktan sonra hesabınız işlem yapmaya hazır hale gelecektir. Ancak unutmamalısınız ki, para yatırma işlemlerinde kimlik doğrulamaya gerek duyulmazken, para çekme aşamasına geldiğinizde bu bilgi eklenmeden sistem işleme devam etmenize izin vermeyecektir. Üyelik işleminizi tamamlayıp güvenlik doğrulamasını geçtikten sonra Binance TR ‘nin anlaşmalı olduğu Ziraat Bankası ve Vakıfbank TL iban bilgileri karşınıza gelecektir. Eğer bu iki bankada TL hesabınız varsa havale yolu ile 7/24 para transfer işlemlerinizi yapabilirsiniz. Eğer başka bankada hesabınız varsa mesai saatleri içinde eft yolu ile gönderimlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu transferleri yapacağınız banka hesabını, Binance TR hesabı ile aynı isim üzerine kayıtlı olmalıdır. Aksi halde işlem gerçekleşmez.

  Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır? Bitcoin'e Yatırım Yapma Yolları Güncel
binance para yatırma
Binance para yatırma, Binance Global’e para yatırma işlemi nasıl yapılır? Binance TL Transferi

Burada bulunan iban bilgilerini kopyalayıp kendi banka uygulamanıza paranın transfer edileceği hesap bilgilerine yapıştırdıktan sonra açıklama kısmına adınızı soyadınızı yazmanız gereklidir. Yatıracağınız tutarı belirleyip onayladığınızda işleminiz kısa süre içinde gerçekleşecektir.

Binance TR’den Binance Global’e transfer

Paranız Binance TR hesabınıza yansıdıktan sonra işlemlerinize başlamak için tek yapmanız gereken Binance Global’e varlıklarınızı aktarmak olacaktır. Türk Lirası olarak bu parayı Binance Global’e yollayamazsınız. Bu nedenle öncelikle Binance TR hesabınızdan BTC, ETH , USDT veya seçtiğiniz başka bir coini Türk Liranızla satın alıp paranızı koine çevirmeniz gerekir. Bu işlemler için en çok kullanılan koin USDT yani kripto para dünyasının Dolar’ı olarak kabul edilen Tetherdir. Bu koinin fiyatı dolara endekslidir ve stabil koin olarak işlem gördüğü için ani fiyat değişimlerine maruz kalmaz. Belirlediğiniz koini satın aldıktan sonra Binance TR sayfasının en üst sağ kısmında bulunan transfer seçeneğinden Binance TR –> Binance kısmından tanımlı olan yine kendi adınıza ait Binance hesabına saniyeler içinde para aktarımını gerçekleştirebilirsiniz. Buradan yapacağınız transferlerde en dikkat etmeniz gereken husus paranın transferinde kullanılacak ağ seçiminin aynı olmasıdır.

Örneğin eğer usdt transferi yapıyorsanız, işlemlerde en az kesinti yapan TRC20 ağını seçtiğinizi varsayalım. Bu ağı hem Binance Global’de para yatırma kısmından hem de Binance Tr para çekme kısmından aynı seçenekte seçili olduğunu teyit etmeniz gerekir. Aksi halde tüm paranızı kaybetme riski ile karşı karşıya kalabilirsiniz. İşlemi yaparken size seçeceğiniz tüm ağlarda farklı komisyonlar gösterilecektir. Ancak işlemi Binance TR’den Binance ‘e yaptığınız sistem tarafından teyit edildikten sonra kesilen komisyon hesabınıza geri yansıtılacaktır. Bu işlemlerde sorun yaşamamak için ilk işleminizde ufak miktarda bir transfer denemesi yapmanız, işleminizin sorunsuz tamamlanmasının ardından tüm bakiyeniz ile tekrar para gönderimini gerçekleştirmeniz faydanıza olacaktır.

  Metaverse Ne Demek? Metaverse Coin Projeleri Neden İlgi Görüyor?

Para aktarımını tamamladıktan sonra Binance Global ’in size sunduğu onlarca çeşit koin arasından istediğini alıp satabilir, kaldıraçlı işlemlerde kar etme şansına sahip olabilirsiniz. Çekim işlemlerinizde de aynı şekilde Binance Global’den Binance Tr hesabınıza paranızı aktarıp, bankanıza transferinizi kolayca ve güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Güncel olarak coin işlemlerini yapmak için kullanabileceğiniz en pratik seçenek budur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*