En İyi Kore Dizileri

uzakdoğu dizileri
en iyi kore dizileri

Kore Dizileri

Kore dizi sektörü son dönemde ülkemizde oldukça konuşulmaya başlandı. Öyle ki yeni dönemde Türkiye’de bir çok dizi Kore dizilerinden etkilenerek kurgulanmaya başlandı. Bunlara Baba Candır ve son olarak reyting rekorları kıran Elimi Bırakma adlı diziyi örnek olarak verebiliriz. Kore dizilerinin hikayeleri alınarak kurgulanan bu diziler gibi başka dizilerde mevcut.

Son zamanlarda hem Kore’de hem de Tayland’da dizi sektörü oldukça gelişti. Durum böyle olunca Türk izleyiciler de uzakdoğu dizi ve filmlerini takip etmeye başladılar. Biz de bu makalemizde en iyi kore dizilerini listelemeye çalıştık.

En Çok İzlenen Kore Dizileri

Blood

Blood dizisi VBT-01 adlı bir virüsün bulaşarak bir nevi vampire dönüştürdüğü insanları konu almaktadır. Bu vampir temasında klasik vampir ögelerinin dışında enfeksiyon kapmış “vampirler” güneş ışığından etkilemiyor ya da haçtan ve sarımsaktan korkmuyorlar. Ana karakterimiz ise tedavi araştırmaları yapan ekibe katılmıştır fakat arkadaşlarından enfekte olduğu gizlemektedir.

uzakdoğu dizileri

Criminal Minds

Amerikan yapımı olan 2005 yılından bu yana 13 sezondur devam eden Criminal Minds dizisinin uyarlaması olan dizi polisiye severler için izlenmesi gereken kaliteli yapımlardan biri. Bu dizide de ekip psikoloji ve suç bilimini harmanlayarak çözülmemiş davaları aydınlatmaktadır. Oyuncuları arasında Lee Jun-Ki ve Moon Chae-Won gibi oyuncular bulunuyor. Kim Young-Chul’un canlandırdığı Baek San karakteri ise birimin kurucusudur yani David Rossi adlı karakterin uyarlamasıdır. Go Yoon ise Lee Han karakterini yani Doktor Spencer Reid uyarlamasını canlandırmaktadır.

School 2017

İlk versiyonu 1999 yılında yayınlanan dizinin günümüzde çekilmeye devam eden uyarlamasıdır. Dizi sıradan lise öğrencilerinin hayatları etrafında geçmekte ve bu gençlerin yaşadığı akademik, sosyal, psikolojik pek çok soruna değinmekle beraber eğlenceli anlarını da içermektedir. Aslında bir okul günlüğü diyebiliriz. Karakterler günlük hayatta karşımıza çıkabilecek genç tiplerinden oluşmaktadır. Oyuncular arasında Kim Se-Jeong, Kim Jung-Hyun ve Jang Dong-Yoon bulunmaktadır.

  Halkbank Vadeli Altın Hesabı Nasıl Açılır, Özellikleri Nelerdir?

Queen of Mystery

Yoo Seol-Ok dedektif olmak istemiş fakat bu hayalini gerçekleştirememiş bir ev hanımıdır. Polisiye hikâyeleri çok seven Yoo’nun eşi savcıdır. Bir şekilde yolları kesişen bu karakterlerin iletişimi Yoko’nun dedektifliğe başlaması ile devam eder. Dedektif Ha Wan-Seung ile Yoo Seol-Ok birlikte çalışmaya başlar. Yoo akıl yürütme Ha ise sezgisel yöntemi seçmektedir. Sık patlayan bir karakter olan Ha ile Yoo zıt çalışma prensipleri nedeniyle sıkça tartışırlar buna rağmen ikili olarak vakalarını çözmeye devam ederler. Başrollerini Choi Kang-Hee ve Kwon Sang-Woo’nun canlandırdığı dizi aksiyon ve gerilim temalı olmasına rağmen ikili arasında geçen komik olayları da işlemektedir.

Because This Is My First Life

Dizi 30’lu yaşlarında bekâr olup mali sıkıntılar yaşayan bireylerin hayatını anlatmaktadır. Nam Se-Hee 30 yaşında evi olan bekâr bir erkektir ve Yoon Ji-Ho adında 30 yaşlarında bir kadını evine kiracı olarak almak durumunda kalır. Dizi bu ikili arasında geçen olayları anlatmaktadır. Dizinin başrollerini Jung So-Min ve Lee Min-Ki payşalıyor.

Kore dizisi tutkunları için önümüzdeki günlerde yeni kore dizilerini incelemeye devam edeceğiz. Ayrıca tayland ve benzeri uzakdoğu ülke dizilerini de sizlerle paylaşmaya çalışacağız. Ayrıca sizlerde izlediğiniz en iyi kore dizileri veya tayland dizileri ya da en iyi yabancı dizileri bizlerle konu altına paylaşabilirsiniz.

1 yorum

  1. tv dizileri bence uyuşturucudur. insanlara sanal bir dünyada bazı duygular hissettirilerek vaktini geçirmesi sağlanıyor. insanlar her gün saatlarca tv başında dizi izliyor. bunların elbetteki çokça zararı olur. ama insanlar eğlenmeyi ön planda tuttuğu için umursamıyor. özellikle uyuşturucu benzetmesi yaptım ki, diziler maalesef insanın beynini uyuşturuyor.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*