Havale ve Eft Ücreti Almayan Bankalar Listesi

Bankalar günlük yaşamımızın bir parçası haline geldi.Kredi ve kredi kartı gibi ürünleri kullanırken aynı zamanda günlük,binlerce para transferi gerçekleşmektedir.Para transferi işlemleri Eft ve Havale olarak iki farklı şekilde yapılmaktadır.Para transferi Ücreti Almayan Bankalar tüketicilerin para transferi için en çok  tercih ettiği bankalardır.

 

Para transferi işlemleri bankalar sayesinde günümüzde oldukça hızlı ve kolay yapılmaktadır.Bankalar bu hizmetin karşılığında hizmet bedeli almaktadır.EFT ücreti ve Havale ücreti almayan bankalar da var.Bunu bilmeyen tüketiciler kullandıkları bankalardan para transferi yapmakta ve her seferinde Eft ve Havale ücreti ödemektedir.Aslında biraz araştırma yaparak Eft ve Havale ücreti almayan banka ile çalışmak daha doğru olacaktır.

Para transferi işlemleri farklı bir çok kanaldan yapılmaktadır.Günümüzde akıllı telefon kullanan kişi sayısı çok yüksek rakamlarda bankaların akıllı telefonlar için geliştirdikleri mobil şubeler aracılığı ile cep telefonunuzdan kolaylıkla para transferi işlemi gerçekleştirebilirsiniz.Bunun dışında Bankaların internet sitesine girerek internet bankacılığını kullanarak para transferi işlemi yapabilirsiniz.Size en yakın Atm’ler ve bankalar aracılığı ile de para alıp gönderebilirsiniz.Yukarıda saydığımız yöntemler ile Cep bank olan banka ile çalışıyorsanız  banka hesabı olmayan birine de para transferi yapabilirsiniz.Para transferi karşıda ki kişinin TC Kimlik No ve Telefon numarası ile yapılmaktadır.

 

Bankaların Eft ücretleri Havale ücretlerine göre yüksektir.Bunun nedeni para transferi işleminin kontrollü gerçekleşmesi ve farklı bankalar arasında gerçekleşmesidir.Havale ücretleri 1 TL ile 2 TL arasında değişmektedir.EFT Ücretleri ise 2,5 TL ile 7 TL arasında değişmektedir.Sık Sık para transferi yapan kişiler için bu ücretler oldukça büyük bir yük olmaktadır.

 

Maaş Kartına Havale ve EFT Ücreti Yok

 

Maaşınız bankaya yatıyorsa maaş hesabınızdan gönderdiğiniz havale ve EFT’ler için ücret alınmamaktadır.Bu her banka için geçerlidir.Eğer sizin maaş kartınız yoksa ailede maaş kartı olan birinin hesabını kullanarak da ücretsiz Eft ve Havale gönderebilirsiniz.Bunun dışında normal hesaplardan göndereceğiniz para transferleri için banka sizden ücret talep eder.

  Emekli Maaşı Başka Bankaya Nasıl Taşınır? Emekli Maaşı Taşımak 2022

 

EFT ve Havale ücreti Almayan Banka Var mı?

 

Eft ve havale ücreti almayan banka evet var.Digital bankacılık her geçen gün kendini yenilemektedir.Tüketiciler de kullanımı kolay ve pratik olduğu için digital bankacılığı tercih etmektedir.Bazı bankalar Eft ve Havale ücreti almamaktadır.Enpara.com, Albaraka Türk,Yapı kredi Nuvo,Kuveyt Türk,Türkiye Finans  ve son olarak da CepteTeb Eft ve Havale işlem ücreti almamaktadır.

 

Enpara.com

Enpara.com şubesiz çalışmaktadır. QNB Finansbank’ın digital bankacılık hizmetidir.Şubeleri ve çalışanları çok fazla olmadığından dolayı masrafı da çok fazla olmadığı için Eft ve Havale ücreti almamaktadır.Enpara.com ile yapacağınız para transferlerinde para çekme limitinde de ayrıcalık tanınmıştır.Diğer bankalarda günlük para çekme limitleri 1.000 TL ,1500 TL gibi düşük rakamlarda iken bu limit Enpara.com’da 7.000 TL’dir.Enpara.com hesabınızda ki parayı günlük 7.000 TL ‘ye kadar çekebiliyorsunuz.

 

Yapı Kredi –  Nuvo

Yapı kredi digital bankacılığın faydalarını tüketicilerine Nuvo ile tanıştırdı.Şubesiz yapılabilen bütün işlemler Nuvo üzerinden yapılabilmektedir.Üstelik Eft ve Havale ücreti yok.Siz de Yapı kredi’nin bu hizmetinden yararlanarak Eft ve Havale ücreti ödemekten kurtulabilirsiniz.

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası

 

Kuveyt Türk Katılım Bankası hesabı olan tüketicilerden hesap işletim bedeli almamaktadır.Ayrıca Kuveyt Türk Bankası hesabınızdan yapacağınız Eft ve Havale işlemlerinden de işlem ücreti alınmamaktadır.Sizde Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüketicilere sunduğu avantajlardan yararlanmak için hesap açtırabilirsiniz.

 


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Hafta Sonu Eft ve Havale Yapılır mı


 

TEB – CepteTeb

TEB’de Yapı kredi Nuvo ve QNB Finansbank Enpara.com gibi digital bankacılık üzerine şubesiz işlemler için CepteTeb ile tüketicilere faydalı hizmetler sunmaktadır.CepteTeb ile yapaacağınız para transferleri için ücret alınmamaktadır.Sizde bu fırsatlardan yararlanmak için TEB’in sunduğu CepteTeb ile hemen  tanışın.

  PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?

 

Albaraka Türk Katılım Bankası

 

Albaraka Türk Katılım Bankası da daha önce para transferi ücreti alırken günümüzde almamaktadır.Albaraka Türk hesabınızdan yapacağınız Eft ve Havale işlemleri için işlem ücreti alınmamaktadır.Sık para transferi yapıyorsanız buradan hesap açtırarak Eft ve Havale ücretlerinden kurtulabilirsiniz.

 

Türkiye Finans Katılım Bankası

 

Bir diğer katılım bankası olan Türkiye Finans’da müşterilerinden Havale ve Eft ücreti almamaktadır.Para gönderme işlemlerindeki masraflardan kurtulmak için sizde Türkiye Finans Katılım Bankasından bir hesap açtırabilirsiniz.

 

Yukarıda yer alan konu hakkında merak ettiklerinizi aşağıda ‘’YORUM YAP’’ bölümüne yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.Konumuzu faydalı bulduysanız 5 YILDIZ  vermeyi unutmayın.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*