İş Bankası Numara Güncelleme Nasıl Yapılır? İş Bank Telefon Güncelleme

İş bankası numara güncelleme
İş bankası numara güncelleme, İş Bankası telefon numarası güncelleme nasıl yapılır

İş Bankası numara güncelleme bankalar arasında değişiklik gösterse de iş bankasında daha kola yapılmaktadır. Numaranızı bankanın çeşitli şubelerinden güncelleme fırsatınız olduğu gibi aynı zamanda müşteri hizmetleriyle de güncelleyebilirsiniz. Daha önce ATM’ler üzerinden numara güncelleme işlemleri yapılıyordu. Fakat son zamanlarda oluşan güvenlik önemleri ve riskleri sebebiyle numara güncelleme ATM’ler üzerinde yapılmamaktadır.

İş Bankası Numara Güncelleme Şube İşlemleri

Şube vasıtasıyla iş bankasına ait numaranızı güncellemek için herhangi bir şubeye T.C kimliğiniz ile gitmeniz yeterlidir. Bir sıra numarası alınmalı ve sonrasında müşteri temsilcisi ile birebir bir görüşme yapılmalıdır. Bankada aktif kredi kartınız veya banka kartınızla birlikte gitmeniz gerekmektedir. İşlem sırasında kartınız sizden talep edilebilir.

Bunun yanında kimliğiniz olmadan bankada hiçbir işlemi yapma fırsatınız olmayacaktır. Aynı zamanda cep telefonunuz yanınızda olmalıdır. Çünkü banka size bir onay kodu gönderecektir. Gönderilen onay kodu müşteri temsilcisi tarafından sizden talep edilmektedir. GSM hattınız değiştiği için hattın tanımlanması için bu bilgileri müşteri temsilcinize vermeniz gerekmektedir.

Aksi taktirde şube kanalıyla İş Bankası numara güncelleme işlemi yapmanız mümkün olmayacaktır. Zaman kaybetmemeniz için gerekli olan bütün ekipmanlarla şubeye gitmeniz doğru olacaktır. Sıranız geldiğinde yaklaşık 5-10 dakika gibi sürede işlemleriniz tamamlanacaktır. Sonraki işlemlerinizde online banka kanalıyla ve kart üzerinden yapacağınız işlemlerde yeni telefon numaranız kullanılmaktadır.

Müşteri Temsilcis ile İş Bankası Numara Güncelleme

İş bankasına ait numarasını güncellemeyi isteyen müşteri bankanın 444 02 02 numarasını araması gerekmektedir. Numaranın aranması sonrasında sesli yanıt sistemi veya tuşlamayla müşteri temsilcisine ulaşılmalıdır. Direk olarak telefondan müşteri temsilcisiyle yapacağınız konuşmadan numaranızı güncellemeyi istediğinizi belirtmelisiniz.

  AkBank Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

Müşteri temsilcisi sizden bankada kullanımda olan bir kartınıza ait bilgileri sorabilmektedir. Bu nedenle kartınızı yanınızda bulunan ve müşteri temsilcisinin sizden istediği bilgileri doğru şekilde iletin. Kimlik teyitti yapabilmesi için yine sizden kimlik bilginize ait bazı bilgiler talep edilecektir. Tüm doğrulama işlemi yapıldıktan sonra müşteri temsilcisi yeni numaranızı kayıt edecektir.

Talebiniz sonrasında müşteri temsilcisi sizin yeni telefon numaranıza tek kullanımlık yeni bir kod gönderecektir. Gönderilen kod tuşlama yoluyla veya müşteri temsilcisine verilmesi halinde yeni numaranın güncellenmesini sağlayacaktır. Sonraki işlemlerinizde online bankacılığa veya kart yoluyla alışverişlerde güvenlik kodu yeni numaraya gelecektir.

Yeni Numarayla İş Bankası Mobile Giriş

Android veya İos cihazlarınızdan iş bankası mobil uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Zaten hali hazırda yeni numaranız kayıt edildiği için kolayca uygulamaya giriş yapmanız sağlanmaktadır. Bilgilerinizi girdikten sonra iş bankası sizin yeni numaranızı güvenlik kodu gönderecektir. Güvenlik kodunu uygulamaya girdikten sonra telefonunuz ve yeni numaranız sisteme kayıt olacaktır.

Yeni kayıtlarda sistem sizden güvenli bir şifre oluşturmanızı talep etmektedir. Yeni şifrenizi en güvenli şekilde doğum gününüzü içermeyen rakamsal bir sayıyla kayıt etmeniz tavsiye edilmektedir. Aynı zamanda güvenlik kodunuzu hiçbir kişiyle paylaşmamaya özen gösterin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*