Kredi Kartı İnternet Alışverişine Nasıl Açılır?

kredi kartlarını internete açmak
kredi kartlarını internete açmak, kredi kartını internet alışverişine açmak

Teknoloji ilerledikçe alışveriş tercihlerimizde değişmeye başladı. Bu değişim en başında ise kredi kartları geliyor. 2019 yılında internetin gelişmesi ile beraber kredi kartlarının kullanımı da geçtiğimiz dönemlere göre büyük bir artış gösterdi.

Kredi Kartlarını İnternet Alışverişine Açmak

Özellikle bankalar ve finans kuruluşları teknoloji çağına hızlı bir şekilde ayak uydurmaktadır. Günümüzde birçok bankacılık işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor. Bankacılık sistemleri de bu gelişmelerden nasibini almayı başardı. Eski dönemlerde bankalarda, uzun kuyruklarda sıranın bize gelmesini beklerdik. Bu da ciddi vakit kaybetmemize neden olurdu.

2019 yılında artık banka şubelerinden yapılacak işlemlerin büyük bir bölümünü internet üzerinde birkaç tıklama ile kolayca halledebiliyoruz. Türkiye’de milyonlarca kişi aktif bir şekilde kredi kartı kullanılıyor. Kredi kartları ürün satın alırken taksit yapması ve puan kazandırması nedeniyle insanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Kredi kartlarının internet üzerinden alışveriş yapmanızı sağlaması da bu ödeme aracının gün geçtikçe daha fazla kişinin eline geçmesine neden oluyor. Peki, kredi kartı internet alışverişine nasıl açılır?

Kredi Kartını İnternet Alışverişine Nasıl Açtırırım?

Sahip olduğunuz kredi kartınızı üç farklı yol üzerinden internete açtırabilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki banka şubesine bizzat başvurarak kartınızı internet onayına açtırmaktır. İkinci yol ise müşteri temsilcisi üzerinden işlemleri tamamlamaktır. Üçüncü yol ise mobil uygulamadan kredi kartınızı online alışveriş için aktif duruma getirmektir.

Mobil uygulama üzerinden kartınızı internet kullanımına açmak için ayarlar bölümünden kredi kartını seçiniz. Bu bölümden kredi kartınızı aktif duruma getirebilirsiniz. Sizde kartınızı internet online alışverişe açarak alışveriş yapabilir ve kredi kartı avantajlarından kolayca yararlanabilirsiniz.

  PTT Kart Şifremi Unuttum? Nasıl Şifre Alırım?

Online Alışveriş Tehlikeli Midir?

Online alışveriş, zamandan ve maliyetten tasarruf etmenizi sağlar. Fakat internet üzerinden alışveriş yaparken son derece dikkatli olmanız gerekir. Online alışveriş sırasında kredi kartı güvenliğine özen göstermelisiniz. Aksi durumda beklenmedik sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Güvenli Alışveriş Nasıl Olur?

İnternet üzerinden alışveriş yaparken, kredi kartı bilgilerini kullanmak yerine sanal kart sisteminden yararlanabilirsiniz. Online bankacılık hesabınıza giriş yaptıktan sonra telefon üzerinden sanal kart uygulaması bölümünden kartı aktif hale getirin. Daha sonra hesabınıza kullanmak istediğiniz alışveriş limitini belirleyin. Sanal kart üzerinden alışveriş limitinizin ne kadar süre o hesapta kalacağını da belirleyebilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz sanal kart bilgilerini alışveriş sitesinin kredi kartı ödeme bölümüne girebilir ve ödeme işlemini tamamlayabilirsiniz.

 

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*