Malta Asgari Ücret

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Pek çok ülkenin asgari ücretini anlattığımız bu serimizde bu sefer de Malta var. Malta asgari ücret konusunda insanların isteklerini, beklentilerini ve merakını gidermek istiyoruz. Malta asgari ücreti Avrupa Birliği ülkeleri arasında 10. sıradaki en yüksek asgari ücret olarak kendini gösteriyor. Malta, yaşam bakımından huzur verici bir şehir. Resmi para birimi ise € olarak kendini gösteriyor. Peki bakalım Malta asgari ücreti ne kadarmış?

Malta asgari ücret

Yapılan son zamlarla birlikte bir Avrupa Birliği ülkesi olan Malta’da asgari ücret Brüt olarak 747 €. Vergiler ve belirli kesintilerle birlikte bu maaş 573 €’ya düşüş göstermektedir. Peki bu 573 € yaşam için yeterli mi? Gelin hep beraber bakalım inceleyelim.

Malta yaşam şartları

Malta üzerinde asgari ücretle çalışmak için fiyatlar bu şekilde ön plana çıkıyor. Bu yüzden de insanların beklentisi asgari ücretten daha fazla oluyor. Çünkü tek odalı ve tek yataklı bir dairede ev kiralamak ortalama 500 Euro fiyatlarla ön plana çıkıyor ve bu da asgari ücretten biraz daha fazla. Bu yüzden insanlar genellikle Asgari ücret almıyorlar ya da daha yüksek şekilde para kazanmak istiyorlar.

Hemen hemen her ülkede çalışma saatleri değişim gösteriyor fakat Avrupa Birliği ülkelerinin çoğunda olduğu gibi Malta’da da resmi çalışma saati günlük 8 , haftalık 40 saat. Bu saat geçtikten sonraki her saat için ayrı bir mesai ücreti ödenmektedir. Malta’da mağazaların neredeyse çoğu 7 gün 24 saat açık. İşlek olmayan yerlerde ise sabah 9da açılan mağazalar akşam 9da kapanıyor.

Malta üzerinde yaşam şartları oldukça önemli ve kaliteli olduğu için, biraz daha asgari ücret konusunda geliştirme yapılabiliyor. Çünkü mesleklerin türüne göre değişen asgari ücretler, tamamen farklı bir açıda ve yapıda ortaya çıkarılıyor. Herkes için daha kaliteli ve daha keyifli bir maaş ve yaşam şartı ile birlikte bizler de gerekli çözümleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Amacımız da bu süreçlerde en etkin ve yenilikçi bir çalışmayı sizler için organize etmek olacaktır. Geç kalmayın ve kaliteli bir yapıda büyüyen, ortaya çıkarılan ve aşama aşama değişen süreçlere ulaşın. Profesyonelliğin bu halleri sizleri de bekliyor.

  Rezerv Para Nedir? Rezerv Para Özellikleri ve Kullanım Amaçları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*