Tasarruf Etmenize Yardımcı Olacak Günlük Harcama Tüyoları

tasarruf etmenizi kolaylaştıracak tüyolar
tasarruf etmenizi kolaylaştıracak tüyolar

Enflasyonun tüm dünyada konuşulmaya başlandığı şu ortamda tasarruf etmek oldukça önemli hale geldi. Tüketici enflasyonu giderek artarken, yaşam maliyetleri de artıyor. Bu nedenle tasarruf etmek giderek zorlaşıyor. Ancak hayatımızı daha iyi bir şekilde idame ettirebilmek için tasarruf etmemiz şart. Sevdiğiniz şeyleri düzenli olarak kesmeden tasarruflarınızı artırmak zor olabilir. Tasarruf etmek için nakit bulmakta zorlanıyorsanız, kaçırıyormuş gibi hissetmeden harcamalarınızı kısmanın bazı yolları burada.

Servis Sağlayıcınızla Kontrol Edin

Karşılaştırma siteleri, fırsatları karşılaştırmanıza ve gaz, elektrik veya geniş bant gibi ev harcamaları için daha az ödeyip ödeyemeyeceğinizi görmenize olanak tanır. ( Akakce, Cimri vb.)

Her ay küçük bir miktar bile tasarruf etmek, bir yıl boyunca toplayabilir. Daha ucuz bir anlaşmaya geçebilirseniz, aylık birikimlerinizi birikim hesabınıza yatırmayı deneyin. Otomatik ödeme emri verebilirsiniz, böylece düşünmenize bile gerek kalmaz.

Süpermarkette Harcamalarınızı Azaltın

Yiyecek alışverişi ya da gıda alışverişi en büyük haftalık harcamalardan biridir. Bütçe belirlemekten yemek planlamaya ve yiyecek stoklamaya kadar, harcamalarınızı düşük tutmak için yapabileceğiniz çok şey var.

Süpermarket harcamalarınızı yaparken, trendyol hızlı market, getir büyük ve benzeri uygulamaları kontrol edin. Güncel kampanyalar ile bazı ürünler çok daha uygun fiyatlara alınabiliyor. Bu tarz fırsatları değerlendirin.

Yakıt Maliyetlerini Azaltın

Küçük değişiklikler yapmak, potansiyel yakıt maliyetlerinin azaltılmasına da yardımcı olur. İşte bazı fikirler:

  • Bölgenizdeki en iyi fiyatları araştırın daha ucuz bir benzin istasyonuna dolambaçlı yoldan gitmek bile litre başına kuruş tasarruf etmenizi sağlayabilir
  • İndirim kartından n yararlanın ne kadar çok para yüklerseniz o kadar çok puan kazanırsınız ve bu puanlar nakit indirim kuponları için kullanılabilir
  • Kademeli olarak hızlanın bu sizi gereksiz güç kullanmaktan kurtarır ve ayrıca sert fren yapmanız gerekme olasılığını azaltı
  • Araçtaki fazla ağırlığı kaldırın
  • Hava sıcakken klimayı kullanmak yerine camları indirin
  • Doğru seviyede olduklarından emin olmak için lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol edin.
  Bankadan Fiziki Altın Alınabilir mi? Fiziki Altın Satan Bankalar 2022

Gereksiz Abonelikleri İptal Edin

Bir fitness uygulaması, TV veya dergi aboneliği olsun, farklı hizmetlere kaydolmak ve bunları unutmak kolaydır.

İşlemlerinizi görüntüleyin ve ödediğiniz tüm abonelik hizmetlerini listeleyin, kullanmadığınız bir şey var mı? Önce onları kesin. O zaman ne kullandığınıza bakın – onsuz yaşayabilir misiniz? Onları özleyip özlemediğinizi görmek için geçici olarak kesmeyi deneyebilirsiniz.

Netflix, Disney Plus, Digiturk gibi üyelikleriniz varsa bunları ne sıklıkla kullandığınıza ve ödediğiniz paraya değip değmediğine karar verin.

İndirim Ara

Online alışveriş yaparken çeşitli teklifler ve promosyon kodları göreceksiniz. Bazen bir sonraki siparişinizde indirim almak için bir bültene kaydolmak gibi şeyler yapmanız gerekebilir. Diğer zamanlarda, size daha iyi bir anlaşma sağlayan bir promosyon kodu bulabilirsiniz.

En son fırsatları bulmak için bazı çevrimiçi araştırmalar yapmak işe yarayabilir. Faturalarınızda olduğu gibi, mümkünse birikimlerinizi de birikim hesabınıza aktarabilirsiniz.

Market alışverişi, yemek siparişi, otobüs – uçak bileti her ne olursa olsun mutlaka indirim arayın. Kampanyaları takip edin. Özellikle Trendyol’un hızlı market ve trendyol yemek uygulamaları çok cazip fırsatlar sunabiliyor. Kupon takibi yaparak alışverişlerinizi daha uygun hale getirebilirsiniz.

Borcunu Gözden Geçir

Kişisel krediniz, kredi kartınız, kredili mevduatınız veya ipotekiniz varsa, sizden faiz alınabilir. Koşullarınıza bağlı olarak, size uygulanan faiz tutarını en aza indirebilir ve aylık geri ödemelerinizi azaltabilirsiniz.

Bir ipoteğiniz varsa, daha iyi bir anlaşma bulmak için ipotek oranınızı değiştirmeyi veya yeniden ipotek etmeyi düşünebilirsiniz. Bu dönüşüm, mevcut ipotek sağlayıcınızla oranları değiştirdiğinizde gerçekleşir. Yeniden ipotek, ipoteğinizi bir borç verenden diğerine aktardığınızda gerçekleşir.

Değiştirirken veya yeniden ipotek ederken ücretler ve masraflar olabilir, bu nedenle bir karar vermeden önce bunların ne olduğunu anladığınızdan emin olun.

  TCMB 750 bp Faiz Artırdı, Piyasalar Karıştı | Borsa ve Dolar

Kredi Kartı Borcu

Bakiye transferleri, genellikle, bakiyeleri bir kredi kartı sağlayıcısından diğerine aktarmanıza izin vererek, faizsiz bir dönem sunar. Bu faizsiz dönemde borcunuzu kapatabilirseniz, faizden çok tasarruf edebilirsiniz.

Kredi kartı ile harcama yaparken maalesef sanki nakit para gitmiyor gibi harcıyoruz. Evet nakit o an gitmiyor ancak ay sonunda ödemek zorunda kalıyoruz. Bunu aklınızdan çıkarmayın ve kredi kartı ile gereksiz alışverişler yapmaktan uzak durun.

Bireysel Krediler, Kredili Mevduat Ve Kart Borçları

Borç konsolidasyonu kredileri, kredili mevduat hesaplarından, kredi kartlarından ve mağaza kartlarından daha düşük faiz oranları sunabilir. Veya birden fazla borcunuz varsa, borç konsolidasyon kredisi hepsini bir araya getirmenize ve net bir geri ödeme planına sahip olmanıza yardımcı olabilir. Unutmayın, borç konsolidasyon kredisi ile uzun vadede daha fazla faiz öderken aylık ödemelerinizi azaltabilirsiniz.

 Vergi İndirimlerini Ve Faydalarını Araştırın

Vergi mükellefiyseniz, vergilerinizi korumanın bazı yolları olabilir. Örneğin, işiniz için satın almanız gereken üniformalar için vergi indirimine hakkınız olabilir. Bazı durumlarda, bir hayır kurumuna bağışta bulunursanız veya nafaka öderseniz de kesinti yapılabilir. Devletten de yardım isteyebilirsiniz. Tasarruf yardım programına ek olarak, evrensel kredi ve enerji maliyetleri gibi konularda yardımcı olabilecek başka hizmetler de vardır.

Neye Hakkınız Olduğunu Kontrol Edin

Sübvansiyonlarda ve sübvansiyonlarda milyarlarca ücret talep edilmemektedir. Eksik bir şey olup olmadığını öğrenmek için bu ücretsiz hesap makinesini kullanabilirsiniz.

Sizi 30 dakikalık hızlı ve kolay bir finansal sağlık kontrolüne götürebilecek finansal fitness eğitmenlerimizden birinden randevu alabilirsiniz. Finansal fitness eğitmenlerimiz, bankacılık ihtiyaçlarınızı sizinle görüşmek için her zaman hazırdır.

Finansal tavsiye vermeyecekler, ancak yine de finansal hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaklar. Sizin için neyin önemli olduğuna odaklanarak, hangi konularda iyi olduğunuzu ve nerede geliştirebileceğinizi açıklayabileceklerdir.

  Kur Korumalı Mevduat Hesabı Nedir? Faiz Oranları ve Hesap Açma İşlemi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*