Tavuk Çiftliği Kredisi Nereden,Nasıl Alınır?

Tarım ve hayvancılık alanlarında yapılacak olan girişimlere hem devlet hemde devlet bankaları destek vermektedir.Hayvancılık sektöründe son yıllarda tavuk çiftliği oldukça yaygın bir girişimci alanı olmaya başladı.Tavuk çiftliği açmak isteyen girişimciler tavuk çiftliği kredisi nereden,nasıl alınır? merak etmektedir.

Devlet destekleri bir çok alanda olduğu gibi tarım ve hayvancılık alanında da bulunmaktadır.Devlet desteklerinin yanı sıra devlet bankaları da ülke ekonomisine katkı sağlayacak projelere düşük faizli kredi vererek desteklerini sürdürmektedir.Son yıllarda özellikle tavuk çiftliği kurarak güzel gelirler elde eden ve işini büyüten girişimcilerin haberlerini sıkça duyar olduk.Bu da tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimcileri cesaretlendirmektedir.Tavuk çiftliği kurmak için gerekli olan tavuk kümes,yemlik,suluk ve yem gibi ihtiyaçları karşılamak için KOSGEB’e başvurabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği KOSGEB desteği

Bilindiği üzere KOSGEB ülke ekonomisin kalkınması ve istihdamın artması için girişimcileri desteklemektedir.Tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlarımızda KOSGEB’in bu desteklerinden yararlanarak tavuk çiftliği kurabilir. KOSGEB desteğini alabilmek için uygulamalı girişimcilik destek programına başvurmanız ve gerekeli koşulları sağlamanız gerekmektedir.Uygulamalı girişimcilik programında 50.000 TL’ye kadar hibe kredi almanız mümkün.Tavuk çiftliği kurmak isteyen vatandaşlarımız uygulamalı girişimcilik eğitimini bitirerek tavuk çiftliğini kurması gerekmektedir. KOSGEB’in dışında Ziraat Bankası’da tarımsal ve hayvancılık alanında yapılacak olan girişimlere destek vermektedir.

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisini hayvansal ürünler için verilen destekler kapsamında vermektedir.Ziraat Bankası Kanatlı Hayvancılık kredisi olarak Tavuk,Hindi,Bıldırcın,Kaz,Ördek, Deve Kuşu yetiştiriciliği yapan çiftçilere ihtiyaçlarını karşılaması için düşük faizli kredi vermektedir.Tavuk çiftliği kurmak isteyen  girişimciler Ziraat Bankasının verdiği düşük faizli krediden yararlanmak için ÇKS’ye kayıtlı olması gerekmektedir.

Tavuk Çiftliği kurmak için Ziraat Bankasının çiftçilere sunduğu hayvansal üretim kredisi kapsamında yatırım ve işletme kredisi çekebilirsiniz.

  VakıfBank Eğitim Kredisi Veriyor

Yatırım kredisi ile yumurta tavuğu yada süs tavuğu alabilirsiniz.Ayrıca kümes yapımı içinde hayvansal üretim yatırım kredisinden faydalanabilirsiniz.

İşletme kredisi ile yem,ilaç,suluk ve yemlik gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.Ayrıca işletme kredisi ile yumurta tavuğu ve süs tavuğu da alabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Devlet Destekli İşyeri Açma Kredisi 2018

Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Belgeler

*Nüfus Cüzdanı

*ÇKS Belgesi – Çiftçi Belgesi

*Tavuk Çiftliği İşletmenizi gösteren ( Tapu kaydı,Kira Kontratı vb belgeler)

*Çekmek istediğiniz krediye karşılık gösterilecek teminatların belgeleri

Tavuk çiftliği kurmak isteyen girişimciler Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından da desteklenmektedir.Günümüzde kırsal kesimlerden kentlere göçler artmış ve kırsal kesimlerde çiftçi sayısı azalmıştır.Bu göçlerin en büyük nedeni gelir sıkıntısı yaşanmasıdır.Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu bu göçlerin  azalması için köy ve kasabaların kendini kalkındırması için destek vermektedir.Kırsal alanda kuracağınız tavuk çiftliği için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu tarafından %70 hibe kredi alabilirsiniz.

Konu ile ilgili merak ettiğiniz soruları yorum bölümünden yorum yaparak bizlere iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*