Youtube Harici Video Çekerek Para Kazanabileceğiniz İşler

youtube harici para kazandıran işler
youtube dışında video çekerek para kazandıran işler

Youtube ne kadar son dönemlerin en popüler video paylaşma ve izleme sitelerinden biri de olsa artıları kadar eksileri de var. Öncelikle Youtube dünyası git gide büyüyor. Bu büyümeyle beraber yeni kişilerin keşfedilmesi ve popüler olmayan hesapların para kazanması bir o kadar zorlaşıyor. Bu nedenle de insanlar youtube harici para kazanabilecek işleri merak ediyorlar.

Eğer siz de video çekmekten ve düzenlemekten hoşlanıyor fakat Youtube dışında para kazanmak istiyorsanız bu makalemiz tam size göre. Siz de makalemizdeki iş fikirlerini inceleyerek kendinize uygun olanı seçebilir ve internet dünyasında video çekerek para kazanabilirsiniz.

Haber Siteleri İçin Çekim Yapabilirsiniz

Kulağa çok şaşırtıcı gelmekle beraber muhabir gibi profesyonel olmayan bir şekilde video çekip bunları haber sitelerine veya kanallarına satan kişi sayısı çok fazla. Eğer çevrenizi, insanları ve doğayı gözlemlemekten hoşlanıyorsanız bunlara olan ilginizi paraya çevirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey haber niteliği taşıyan bir olayla karşılaştığınızda videosunu çekmek ve haber siteleriyle paylaşmak. Hem eğlenceli hem de kazançlı olan bu işle siz de kendinize bir gelir kapısı oluşturabilir, ayrıca çevreyi gözlemlemenin keyfini sürebilirsiniz.

Kendinize Ait Bir İnternet Sitesi Oluşturabilirsiniz

Youtube son zamanlarda izlenme ve ödeme politikalarında köklü değişimler yaptı. Bundan dolayı yeni başlayan kişilerin YouTube mecrasından para kazanması git gide zorlaşıyor. Fakat siz kendinize ve çektiklerinize güveniyor, büyük kitlelere hitap ettiğinizi düşünüyorsanız kendinize ait bir internet sitesinde çekimlerinizi paylaşabilir ve site yoğunluğuna bağlı olarak para kazanabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken noktalar ise videonuzun düzgün çekilmiş ve iyi editleme yapılmış olması. Bu şartları sağlıyorsanız ikinci adımda profesyonel tasarlanmış bir internet sitesi kurmalı ve videolarınızı güzel açıklamalarla buraya yüklemelisiniz.

  Seçim Sonrası Uzmanların Güncel Dolar Kuru Yorum ve Tahminleri

Anlaşmalı Video Çekimi Yapabilirsiniz

Şimdiye kadar hep içeriği kendi gözlemlemelerinizle belirlediğiniz işlerden bahsettik, şimdi ise sıra size verilen içeriğe göre video çekmeniz gereken kısımda. Tatil şirketleri, araba acentaları, turistik işletmeler gibi birçok işletmeyle anlaşarak onların tanıtım videolarını çekebilirsiniz. Kısa sürede daha fazla para kazanma şansına sahip olabileceğiniz bu iş türünde kilit noktalar ise videonun çok iyi çekilmiş ve editlenmiş olması.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*