Ziraat Bankası Bağkur Borç Ödeme Kredisi 2018

Bağkur emeklisi olmak için yaşını doldurmuş fakat BağKur prim borcundan dolayı emekli olamayanlara müjde.Prim borçları için  Ziraat bankası bağkur borç ödeme kredisi verecek.Bu uygulama 1 Mart 2018 tarihinde başlıyor.

Bağkur sigortalısı olan ve emekli olmak için yaş şartını dolduran vatandaşlarımız biriken prim borçlarından dolayı emekli olamıyorlardı.Bu durumu Sosyal Güvenlik Kurumu el attı.Ziraat bankası ile yapılan yeni protokole göre yaş şartını tamamlamış Bağkur sigortalısı olan kişiler emekli olmak için diğer koşulları yerine getirmiş ve sadece biriken prim borcundan dolayı emekli olamıyorsa Ziraat bankası’ndan emeklilik kredisi alarak emekli olabilecek.

Bu uygulama ile çiftçilere uygun şartlarda kolay ödeme koşulları ile emeklilik kredisi imkanı sunulmaktadır.

 

Ziraat Bankası Bağkur Emeklilik Kredisi

Uygulama 1 Mart 2018 tarihinde başladı 31 mayıs 2018 tarihine kadar Ziraat bankası emeklilik kredisine başvurabilirsiniz.

Bağkur prim borçlarını kapatarak emekli olmak için çekeceğiniz kredinin faiz oranı %1.28’dir.Kredi 48 ay vadeli olarak verilmektedir.Ziraat bankası tarafından krediyi kullanacak olan kişilerden herhangi bir komisyon talep edilmemektedir.Kredinin taksitleri emekli ikramiyelerinden her ay düzenli olarak kesilecektir.

 

Ziraat Bankası Emeklilik Kredisi Şartları

  • Biriken Bağkur prim borçları kapsamında sigorta primi,genel sağlık sigortası borcu,askerlik ve doğum süresindeki primlerin ödenmesi için kullanılabilir.
  • Kredi verilecek kişinin diğer emekli olmak için koşulları karşılıyor olması gerekmektedir.
  • Uygulama 01.03.2018 ile 31.05.31 tarihleri arasında geçerlidir.

Kredi başvurusunu bütün Ziraat bankası şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz.Ne kadar birikmiş prim borcunuz var,emekli maaşı ne kadar alacaksınız veya emekli olmak için gerekli koşullar hakkında bilgiyi SGK müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

 

Emekli Maaşlarını Ziraat Bankasından Alanlar Avantajlı

  • Emekli maaşını Ziraat bankası’ndan alan kişilere özel günlük para çekme limiti ile tek seferde maaşınızı ATM’den çekin
  • Emekli hesabından hesap işletim ücreti alınmamaktadır.
  • Emeklilere özel kredi faiz oranları ve kredi kampanyaları ile ihtiyaçlarınızı karşılayın
  Döviz Makas Aralığı En Az Olan Bankalar (Döviz Makas Aralıkları Güncel)

 

Uygulamanın detaylarının yer aldığı sayfaya ulaşmak için Tıklayın

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*