Acil Para Lazım, Nasıl Nakit Bulabilirim?

Para herkesin her an sahip olmak istediği ve her zaman ihtiyaç duyduğu bir şey. Sahip olmak istenilen bir şeyde, günlük ihtiyaçlarda ya da özel ihtiyaçlarda her zaman paraya ihtiyaç duyulur. İhtiyaç duyulan bu para da birçok zaman acil olur? Daha önceden kenara birikim yapılmamışsa kötü gün dostu olarak yastı altına bir şeyler saklanmamışsa düşünülen tek şey şu olur, acil para lazım nasıl nakit bulabilirim? Acil bir paraya ihtiyaç duyulursa onun anlık çözümünü yapmak gerekir.

Tanıdıklardan Borç Alarak

Birçok insanın ilk aklına gelen şey borç almaktır. Aileden, yakın arkadaşlardan, akrabalardan borç istenebilir. Borç istendiğinde her zaman olumlu bir yanıt çıkmaz. Borç veren kişi de her zaman içi acaba geri alabilir miyim kaygısı vardır. Buradaki en önemli faktör istenilen borcun tutarıdır. Çok yüksek bir rakama ihtiyaç duyuluyorsa buna kişinin en yakınları bile yanaşmayabilir. O yüzden ne kadar para isteneceği ve kimden isteneceği doğru orantılı giden bir işlemdir.

İhtiyaç Kredisi Çekerek

Günümüzde kişilerin imdadına bankalar en çok şu can alıcı soru da gelir; acil para lazım nasıl nakit bulabilirim? Bankalar çeşitli başlıklar altında ihtiyaca yönelik kredi vermektedir. Kişinin kredi notu yüksekse, kredi kartı ödemelerini düzenli yapıyorsa, aylık sabit bir geliri varsa aylık geliri baz alınarak ihtiyaç kredisi verilir. Tabi genellikle acil para lazım nasıl para bulurum sorusunu soran kişiler daha öncesinde banka yolunu denemiş oluyorlar. Bu nedenle bu soruyu soranlar genellikle kredi başvurusu yapmış ama olumsuz sonuç almış kişiler olmakta. Ya da çekecek olduğu kredi karşılığında faiz ödemesi yapmak istemeyenlerde olabilmektedir.

  Tanzim Satışları Nerelerde Yapılıyor?

Peki banka dışında nasıl para bulunabilir ? Banka dışında nakit ihtiyacınızı karşılayabilmenin en iyi yolu, akrabalar, eş – dost ve çevremizden borç para almak olacaktır ki yukarı da bunu belirttik. Banka dışında acil para bulunabilecek yerler ise şu şekilde çeşitlendirilebilir.

Mülk ya da Araç Satarak

En garanti yollardan biri taşınmaz bir mülk ya da araç satarak nakit elde etmek olabilir. Bunun için de zaman gerekir. Araç daha hızlı satılırken bir ev ya da yazlık satmak için aylar bazen yıllar bile gerekebilir. Yine de denenebilecek yollar arasındadır. Tabi bi evinizin veya arabanız yok ise bu şekilde gelir elde etme şansınız bulunmamaktadır.

Makale Yazarak Para Kazanma

Eğer kazamak istediğiniz tutar yani size lazım olan para çok yüksek bir meblag değil ise makale yazarak para kazanmayı da düşünebilirsiniz. Bunun için webmaster platformlarında veya icerik oluşturma platformlarında üyelik oluşturabilir ve yazmaya başlayabilirsiniz. Bilgili olduğunuz konuları belirleyerek bu konuda ürettiğiniz içerikleri alıcıların beğenisine sunabilirsiniz. Günde 300 kelimelik 5 makale yazımı yaparak 25 tl civarında bir bütçe sağlayabilirsiniz. Yani acil olarak gerekli olan nakit tutarı düşük ise makale yazımı doğru ve hızlı bir çözüm olabilir.

Ek İş Yaparak Para Kazanma

Acil nakit ihtiyacınız var, bankadan kredi çekemiyorsunuz ve para bulmanız lazım. Bu durumda ek iş yapmayı tercih edebilirsiniz. Yani normal çalışma alanınız dışında extra bir iş yaparak bütçe sağlayabilirsiniz. Eğer özel bir yeteneğiniz var ise, yan, bir grafiker veya tasarımcı iseniz internet üzerinden işler alabilir ve kendi işiniz dışında bu işlerinizi yaparak extra gelir elde etmiş olursunuz. Acil nakit para ihtiyacınızı farklı ek işler yaparak da karşılayabilirsiniz. Evde paketleme işlere vb. işlerde bunlara örnek olarak verilebilir.

  Seyahat Sigortası Nedir? Seyahat Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*