AkBank Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

Akbank’dan sizin adınıza yada başka birinin adına kayıtlı farklı bir banka hesabına para transferi işlemine eft denir.Akbank eft saatleri,Akbank Eft ücreti,ve Akbank eft saat kaçta başlıyor gibi sorular en çok merak eden Akbank eft sorularıdır.

 

Akbank ile iki farklı para transferi işlemi yapmanız mümkündür.Bunlardan birisi Eft diğeri ise Havaledir.Eft para transferi yapılacak hesap ile paranın gönderileceği hesabın farklı bankalar olmasıdır.Havale ise para transferi yapılacak hesabında paranın gönderileceği hesabında aynı bankada olmasıdır.Akbank havale işlemleri 7/24 yapılırken Eft işlemleri banka yetkilileri tarafından onaylandıktan sonra gerçekleştiği için mesai saatleri içinde yapılmaktadır.

 

Akbank Eft Saatleri

Akbank eft işlemleri hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır.Bu saatler dışında yapılacak olan Eft işlemleri bir sonraki iş günü sabah 09.00 ile 09.30 saatleri arasında gerçekleşecektir.Eft işlemleri yarım gün resmi tatil ilan edilen günlerde 09.00 ile 11.45 saatleri arasında yapılmaktadır.Eft işlemleri işlem yoğunluğuna göre uzayabilmektedir.Eft işlemlerinin en yoğun zamanı Eft işlem süresinin son 1 saati olan 16.00 ile 17.00 saatleri arasıdır.Hızlı Eft işlemi yapmak istiyorsanız mümkün oldukça Eft işlemlerinizi bu saate kadar bırakmayın.

Akbank Eft Ne Zaman Hesaba Geçer

Akbank ile yapılan Eft işlemleri genellikle 15 dakikayı geçmemektedir.İşlem yoğunluğuna göre para en fazla 1 saat içinde hesabınıza geçecektir.1 saat’den fazla sürede para hesaba geçmez ise Akbank çağrı merkezini arayarak işleminiz hakkında bilgi alabilirsiniz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Hafta Sonu Eft ve Havale Yapılır mı?2018

 

Akbank Eft Saati Kaçta Başlıyor

Eft işlemlerinde para transferi kontrollü olarak yapılmaktadır.Yapılan Eft işlemleri onaylandıktan sonra gerçekleşir.Bu nedenle Eft işlemleri bankaların mesai saatlerinin başlamasıyla başlamaktadır.

Akbank ve Türkiye’de yer alan diğer tüm bankalarda Eft işlemleri hafta içi 09.00 da başlamaktadır.

  Moneygram Nedir? Hangi Bankalarda Bulunur?

 

Akbank Eft Ücreti

Akbank ile eft işlemi yapmak için birden fazla işlem yapabileceğiniz kanal mevcuttur.Bu kanallar Akbank direkt internet şubesi,Akbank direkt mobil şube ve Akbank telefon bankacılığıdır.

 

Akbank Direkt internet şubesi ile yapılan Eft işlemleri için 4.90 TL işlem ücreti alınmaktadır.

 

Akbank Direkt mobil şube ile Eft işlemleri için Akbank 4.50 TL işlem ücreti almaktadır.

 

Akbank Çağrı merkezini arayarak yapılan Eft işlemleri için ise 50 TL işlem ücreti alınmaktadır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*