Ziraat Bankası Eft Saatleri ve Eft Ücreti 2018

Ziraat bankası Devlet bankası olmasından dolayı en çok işlem yapılan bankalardan birisidir.Ziraat bankası Eft saatleri ve Eft ücreti  gibi konuları aşağıdaki başlıktan okuyabilirsiniz.

 

Eft, Ziraat bankasından farklı bir banka hesabına yapılan para transferi işlemidir.Eft işlemleri farklı iki banka arasında gerçekleştiğinden para transferleri kontrol edilir onaylandıktan sonra hesaba geçer.Yasa dışı para işlemlerinin önüne geçmek için bu gereklidir.Bu işlemler onay sürecinden geçtiği için Eft işlemleri mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.

Ziraat bankası ile kendi adına kayıtlı yada başka birinin adına kayıtlı ziraat bankası hesabına para gönderme işlemi havale olarak adlandırılmaktadır.Havale işlemleri aynı bankalar üzerinden gerçekleştirildiği için sistem üzerinden otomatik gerçekleşir.Bu nedenle havale işlemi 7 /24 yapılabilir.

 

Ziraat Bankası Eft Saatleri

Her Bankada olduğu gibi Ziraat bankasında da Eft işlemleri mesai saatleri içerisinde yapılmaktadır.Ziraat Bankası Eft Saatleri hafta içi 09.00 ile 16.00 saatleri arasında yapılmaktadır.Resmi günlerde yarım gün tatilinde ise 09.00 ile 11.00 saatleri arasında Eft işlemlerinizi yapabilirsiniz.Bu saatler dışında yapılan Eft işlemleri bir sonraki iş günü işleme alınır.Bu Eft işlemleri Geç eft olarak adlandırılır ve normal Eft ücretlere ekstra ücret yansıtılır.

 

Ziraat Bankası Eft Ne Zaman Hesaba Geçer

Ziraat bankası eft işlemlerinin süresi 5 ile 30 dakika arasında değişmektedir.Ziraat bankası eft işlemleri Eft süresinin bitimine 1 saat kala yoğun olmaktadır.Yoğun zamanlarda Eft işlemleri 1 saat kadar sürebilmektedir.Eft işlemlerinizi son saatlere kadar bırakmamanızı tavsiye ederiz.Eft işleminiz 1 saat’den fazla sürerse Ziraat bankası Müşteri Hizmetlerini 0850 220 00 00  arayarak bilgi almanızı tavsiye ederiz.

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:Hafta Sonu Eft ve Havale Yapılır mı?2018

 

Ziraat Bankası Eft Ücreti Ne Kadar

Ziraat Bankası Eft ücretleri para transferini gerçekleştireceğiniz kanala göre değişmektedir.Ziraat Bankası Eft işlemlerinizi internet bankacılığı,mobil şube ve müşteri hizmetleri aracılığıyla yapabilirsiniz.

  OTP Nedir ? Ziraat OTP Cihazı Ne İşe Yarar

 

Ziraat bankası internet şubesi üzerinden gerçekleştirilecek Eft işlemleri için  3.50 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

 

Ziraat bankası mobil şube üzerinden yapılacak Eft işlemleri için  2.50 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

 

Ziraat bankası telefon bankacılığı 0850 220 00 00 müşteri hizmetlerini arayarak yapılacak Eft işlemleri için 5 TL hizmet bedeli alınmaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*