Azerbaycan Asgari Ücret!

azerbaycan asgari ücret

Asgari ücretler ile ilgili serimizde bu kez de Azerbaycan asgari ücret konusundaki çalışmalarımızla karşınıza çıkıyoruz. Hazırsanız başlayalım!

Azerbaycan asgari ücret ne kadar ya da bu seneki ücret güncellemeleri ne kadar bir fiyat ile karşımıza çıkıyor gibi pek çok soru var. Kardeş ülke olarak gördüğümüz Azerbaycan için ödeme birimi Manat ile yapılıyor. TL ile Manat karşılaştırması yapılınca 1 Manat 3.65 TL seviyelerine geliyor. Yani Azerbaycan parası bizim paramıza göre 3.65 Kat daha değerli olmuş oluyor. Asgari ücret belirlerken de yıllık harcamalar, ihtiyaçlar ve güncel olaylar baz alınıyor. Azerbaycan üzerinde yaşam hemen hemen Türkiye ile aynı diyebiliriz. Asgari ücretler de haliyle eşit seviyelerde bulunuyor. Bu konuda şöyle düşünebiliriz.  Azerbaycan’ın en ünlü şehri Bakü ve burada yaşam İstanbul’a oranla daha ucuz.

Azerbaycan asgari ücret ne kadar?

Asgari ücret şu sıralar brüt olarak 541.1 Manat seviyelerinde sunuluyor. Euro hesabı yaparsak bu para 272,12 Euro olarak çıkıyor karşımıza. TL cinsinden hesaplarsak ise 2.047 TL seviyelerinde oluşmuş oluyor. Ortalama bu şekilde bir ücret ve ödeme seçeneği bulunan Azerbaycan parası için asgari ücret seviyeleri bu şekilde ilerliyor. Güncel Azerbaycan asgari ücret tutarı konusunda da sürekli bu ortalamalarda bir revizenin yapıldığını söyleyebiliriz.

Azerbaycan çalışma şartları nasıl?

azerbaycan asgari ücret
azerbaycan asgari ücret

Aslında bakarsanız Azerbaycan üzerindeki çalışma şartları hemen hemen Türkiye ile aynı. Sabah 8 ile akşam 4 olarak genel olarak çalışılsa da sabah 9 akşam 6 ya da sabah 8 akşam 5 şeklinde de bir denge söz konusudur. Çalışma saatleri tamamen kişilerin isteklerine ve taleplerine bağlı olarak değişiyor. Enerji sektörüne yoğun bir şekilde yatırım yapan Azerbaycan içerisinde, hemen hemen her üründe dışarı bağımlılık durumu söz konusu. Enerji sektörü haricinde pek çok konuda dışarıya bağımlı olduğu için İnşaat konusunda da Türkiye burada bir çalışma yapıyor. Azerbaycan üzerinde çalışan Türkler genellikle inşaat sektörü üzerinde çalışıyorlar. Asgari ücretlerle ilgili değişimleri ve beklentileri tek bir tıklama ile inceleyin ve sizin için önemli olan bütün çalışmaları kolaylıkla kullanmaya başlayın. Sitemiz sizlere güncelleme sağlayarak çok daha fazlasına ulaşmanızı sağlayacaktır.

  Vodafone Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*