Çin Asgari Ücret

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Çin Asgari ücret konusu pek çok zamandır tartışılıyor. Ucuz iş gücü olarak karşımıza çıkan Çin, genellikle insan ilişkileri konusunda ve yapılan çalışmalar konusunda kendini ön plana çıkaran markalardan biri oluyor. Bu süreçler ile ilgili olarak aşama aşama değişen yenilikleri görebiliyor ve ön plana çıkarabiliyoruz. 

Son incelemelere göre Çin Halk Cumhuriyeti’nde de bölgelere göre değişen 100’den fazla asgari ücret var. Ülkede en düşük asgari ücret 145 dolar. Çin’de en yüksek asgari ücret 318 dolar ile Şanghay’a ait. Ülkenin başkenti Beijing’te ise asgari ücret 275 dolar. Hindistan’da 1,202’den fazla asgari ücret oranı var. Dünyada en yüksek asgari ücret ise yıllık 28 bin 768 dolar ile Avustralya’da uygulanıyor. Türkiye’de ise son belirlenen asgari ücretle yıllık bazda işçilerin nominal asgari ücret kazancı (bugünkü dolar kuruna göre) 4 bin 573 dolara denk düşüyor. Bu durumda saat ücreti 1,9 dolar olarak hesaplanıyor.

Bu yüzden çin üzerinde asgari ücret ortalama 150 dolar seviyelerinde ilerliyor. Çin’de asgari ücretler bölgelere göre değişiyor.145 dolardan başlayan askeri ücretler Şanghay’da 318 dolara kadar çıkıyor.

Asgari ücret ve çalışma şartları

Çin ile ilgili olarak ön plana çıkarılan bu veriler pek çok kişinin beklentisini ön plana çıkaran türden bir yenilik yaratıyor. Aşama aşama değişen ve yeniliklerle birlikte ön plana çıkarılan her türlü seçimi ve fırsatı kendi içinde kullanabilir ve inceleyebiliriz. Bu sayede çok daha farklı ve ayrıcalıklı bir yenilik üzerinde durmuş oluyoruz. Profesyonelliğin ve ihtiyaçların değişimine dokunmak adına sizler de kendinizle ilgili çözümleri ortaya çıkarabilirsiniz. Geç kalmayın ve asgari ücret ile ilgili seçimleri sizler de kolaylıkla kullanmaya başlayın. Güncel maaş bilgilerini sizlere sunmaya tüm hızımızla devam edeceğiz. Detaylar ve farklı beklentiler adına finans piyasalarına dair her bir seçimi sitemiz üzerinden kontrol edebilirsiniz.

  Borsada Manipülasyon Operasyonu | Gözaltılar Var - 02.10.2022

Çin üzerinde özellikle asgari ücretin yüksekliği ya da düşüklüğü çok gündem oluyor. Bu yüzden bu gündeme dair bizler de kendi içinde değişen ve yenilenen bir süreç yaratıyoruz. Amacımız aslında ülkelerin asgari ücret ile ilgili beklentilerini en iyi şekilde kullanmanızı sağlamak olacaktır. Zaman kaybetmeyin ve sizler de kendinizle ilgili fırsatları ve yenilikleri organize etmeye devam edin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*