En Yüksek Faiz Veren Bankalar 2020

Ekonomi demek, para demek yatırım, yatırımda bankalar demektir. Evde para ve diğer değerli ziynet eşyalarını saklamak ise büyük riskler içermektedir.  Hem getiri sağlamak hem de güvenlik açısından en güvenilir yerler tabii ki banka şubeleridir.

Yerli, yabancı bankalar, katılım bankaları ve finans şirketleri bu konuda her türlü hizmeti müşterilerine sağlamaktadır.  Burada öncelik müşterinin ihtiyaç ve beklentilerine göre değişmektedir. Bazı müşteri için bankanın sağlamlığı veya büyüklüğü bazı müşteri içinde mevduatın değerlendirilme şekli ya da yüksek getirisi önem taşır. En yüksek faiz veren banka 2019 için şöyle sıralanabilir.

En Yüksek Faiz Veren Bankaların Listesi

ING BANK %24, VAKIFBANK %22, AKBANK %24, HALKBANK %24, DENİZBANK %24, GARANTİ %23, TEB %24 oranlarıyla en yüksek faiz veren bankalar olarak öne çıkmaktadırlar. Banka şubelerine yapacağınız ziyaretlerde normal ‘gişe işlemleri’ yerine ‘bireysel müşteri temsilcileriyle’ görüşmelisiniz. Hem sıra beklemiyor hem de daha rahat bir görüşme sağlıyorsunuz. Üstelik çeşitli seçeneklerden birini seçebiliyor ve daha geniş bilgi alabiliyorsunuz.  En yüksek getiri ise aylık bazda gerçekleşiyor.

  Emekliye Faizsiz Kredi 2020

Örneklemek gerekirse, 100 bin TL için vadeli hesap açtığınız takdirde, yıllık bazda kazancınız, 22 bin TL, on iki aya bölününce 1,833 TL aylık kazancınız olmaktadır. Hâlbuki 32 günlük vadeli hesap açtığınız takdirde kazancınız, 2bin TL olarak gerçekleşmektedir.

Katılım Bankalarında Faiz İşlemi Değil Kar Payı Gerçekleşmekte

Merak edenler için katılım bankalarını da yazalım. En yüksek faiz veren bankalar arasında Katılım Bankalarına yer vermememizin nedeni Katılım Bankalarının faiz vermiyor oluşudur. Ancak Katılım Bankaları’nda paranıza kâr payı adı altında kazanç sağlamanız mümkündür.

Katılım bankası’ nedir, diyenler için kısaca, parayı yatırdığınız anda, ay sonunda elinize ne geçeceğini bildiğiniz bankalar klasik bilinen bankalardır. Katılım bankları ise ‘kâr payı’ verirler ve bu oranlar günlük olarak hesaplanırlar. Katılım bankalarında ki kazanç nedir? 100 bin TL için, Albaraka katılım bankası, 1,015TL vermektedir. Kuveyt Türk Katılım Bankası ise 32 gün vade için 1,215 TL önermektedir. Vakıf Katılım ise 100 bin TL için 1,015 TL kâr payı vermektedir.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*