Enpara İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Enpara, QNB Finansbank bünyesinde oluşturulan ve şubesiz banka kategorisinde yer alan bir bankadır. Hesapların havale ve EFT ücreti almayan banka, kredi kartlarında da yıllık aidat ücreti almamaktadır. Bu özellikleri ile bilinen banka ayrıca diğer bankalarda olduğu gibi ihtiyaç kredisi de veriyor. Peki, Enpara ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur?

Enpara’nın Sağladığı Kredi

Ülkemizdeki dijital bankalar ilki olma özelliğini taşıyan Enpara firması müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak kredi desteği de sağlıyor. Çeşitli krediler veren bankanın en çok kullandırdığı kredi çeşidi ise ihtiyaç kredisi. Enpara ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? diye soracak olursanız en kolay yol olarak mobil uygulama üzerinden başvuru önerilmektedir. Ayrıca internet bankacılığı sayfasından ya da telefonla arayarak da başvurabileceğiniz ihtiyaç kredisi uygun faiz oranları sunuyor.

İhtiyaç Kredisinin Özellikleri

Enpara’dan kullanacağınız ihtiyaç kredisi tutarı en az 100 Türk Lirası, en fazla ise 30 bin Türk Lirası tutarında olabiliyor. Vade olarak ise banka en fazla 48 aylık ödeme seçeneği sunuyor. Banka diğer kredi veren bankaların aksine hiçbir krediden dosyası masrafı yada komisyon almıyor. Yani Enpara üzerinden kullanacağınız kredide hiçbir şekilde boş yere para harcamıyorsunuz. Krediyi başvurmanız ve almanızın üzerinden 14 gün geçmeden önce krediden cayabilir ve faiz ödemeden parayı iade edebilirsiniz. Kredi başvurularında belge ve kefil ise istenmiyor. Kredinizi öderken bir sefere mahsus olarak yapılandırmaya gidebilirsiniz. Kredi borcunuzu daha önce toplu bir şekilde kapatma yoluna giderseniz faiz indiriminden yararlanabilirsiniz.

Krediyi Kullanma Şartları Nelerdir?

Krediyi kullanabilmeniz için öncelikle kredi notunuzun yüksek veya kabul edilebilir bir seviyede olması gerekiyor. Ayrıca banka sizin düzenli maaş aldığınız bir gelir belgesine sahip olmanızı da istiyor.

  Emekliye Faizsiz Kredi 2020

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*