Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri
Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

Esnaflar için açıklanan destek kampanyaları arasında bankalar yolu ile kredilerin verilmesi gelmekte ve özellikle maddi sıkıntı yaşayan esnaflar arasında esnafa 30 bin faizsiz kredi veren bankalar hangileri tarzında sorular sorulmaktadır.

 

Devlet yetkilileri tarafından ülkenin gelişmesi açısından oldukça önemli olan esnaflar için her gün destek paketleri açıklanmaktadır. Son aylarda yapılan yeni destek paketleri arasında, esnaflar için faizsiz 30 bin TL kredi imkânları bulunmaktadır. Yeni işyeri açmak ve esnaflığa ilk adımı atmak isteyen kişiler içinde oldukça sevindirici haberler arasında yer alan kampanya ise devlet yetkililerinin verecek oldukları destek sayesinde hayata geçirilecek. Pek çok farklı avantaj ve ayrıcalıklar sunmakta olan bankalar, kişi ya da işletmecilere vermiş oldukları krediler için belirli faiz oranları sunmaktaydı. Ancak yer alan bilgilere göre 0 faiz ayrıcalıkları sunularak verilecek 30 bin TL esnafın yüzünü güldürecek. Söz konusu olan 30 bin TL faizsiz krediyi ise Halkbank veriyor. Özel anlaşmalar sayesinde verilecek olan kredinin faiz ücretleri ise devlet hazinesinden karşılanacak ve bu sayede ülkemizdeki esnaflar, maddi sıkıntılarında bir nebze de olsa rahatlayacaktır. Ancak söz konusu olan krediyi alabilmek için ise bazı önemli kurallar bulunmaktadır. Kasap, kırtasiyeci, emlakçı, bakkal ve manav gibi tüm küçük esnaf grupları için sunulan ayrıcalıklarda, esnafın işlerini büyütmek için gerekli olan makine ya da malzemeleri alabilmek için kredilere başvurma hakkına sahip olmaktadır.

Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri
Esnafa 30 Bin Faizsiz Kredi Veren Bankalar Hangileri

30 Bin TL Faizsiz Kredi Şartları Nelerdir?

Çeşitli kurallar dâhilinde verilecek olan esnafa 30 bin tl faizsiz kredi şartları listesinin başında 500 TL ek ücret gelmektedir. Esnaflar tarafından istenen 500 TL’lik ücret dosya masrafı adı altında alınmaktadır. KOSGEB tarafından açıklanmış olan sıfır faizle kredi avantajı sonrasında, kesin olarak verilecek tarzında açıklama yapılmadı. Ancak oldukça avantaj sağlayacak olan kredi imkânı gerçekleşirse gerekli olan şartlar ve evraklar şu şekilde yer almaktadır;

  • Başvurular yalnızca Halkbank tarafından yapılmaktadır.
  • Bankaya şahsen müracaat edilmesi gerekmekte ve bunun yanı sıra müracaat etmeden önce mutlaka esnaf kefalet kooperatifine üye olunması gerekmektedir. Esnaf kefalet kooperatifine üye olmayan esnaf, bu kredi imkânından kesinlikle yararlanamamaktadır.
  • Ne amaçla kredi çekileceği ve işletmelerde yer alan personel ve işlemler hakkında detaylı bilgiler verilmelidir.
  • 30 bin faizsiz kredi almak isteyen esnafın daha önceden KOSGEB hibe desteği almamış olması gerekmektedir.
  • İşletmecinin kimlik belgesi ve Esnaf Kefalet Kooperatifi üyelik evraklarının bulunması gerekmektedir.
  • Sicil gazetesi ve bunun yanı sıra vergi levhası bilgilerinin yer almış olduğu evrakların bulundurulmasına dikkat edilmelidir.
  Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Banka Var mı?

Esnafa 30 Bin TL Faizsiz Kredi Nasıl Alınacak?

Esnaf için açıklanmış olan haberlerden sonra işyeri açmak isteyen ya da uzun yıllardan beri esnaflık yapan kişiler arasında 30 bin tl faizsiz kredi nasıl alınacak sorusu sorulmaya başlandı. Söz konusu olan kredinin verilmesini sağlayan banka ise Halkbank’tır. Gerekli olan evrak ve belgelerin sağlanması durumunda en yakın şubeye gidilmesi ve alınacak olan makine ya da malzemelerin bildirilerek, özel fiyat belirlenmesi sonrasında krediyi almaya başlayabilirsiniz. 60 Ay vade üzerinden verilecek olan kredi, özellikle borç sıkıntısı yaşayan esnafın bir nebze de olsa mutlu olmasını sağlayacaktır. Devlet yetkilileri tarafınca dile getirilen faizsiz kredi imkânı sayesinde, ülkemizdeki büyük ya da küçük işletmecilerin, birazda olsa rahatlamaları mümkün olmaktadır. Hazineden karşılanacak olan faiz miktarları sayesinde, bu kredi ayrıcalığından, gerekli belgeler elde edildiği durumlarda, tüm işletmelerin yararlanacağı bilinmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*