Evlilik Kredisi 2020, Evlilik Kredisi Nasıl Alınıyor?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

İnsan yaşamı sürekli olarak gelişmeler ve değişimler ışığında devam etmektedir. Her gün hayatımıza çeşitli yenilikler girmektedir. Bu yeniliklere göre hayatımızı devam ettirmekteyiz. Bu yeniliklerden çoğu da bankacılık sektöründe olmaktadır. Bankalar çok uzun süredir insan yaşamında yer almaktadır. Buna rağmen bankalar sürekli olarak kendilerini yeniler ve zamanın şartlarına kendilerini daha hızlı adapte ederler. Böylelikle her zaman en çok tercih edilen kurumlardan bir tanesi olmaktadır. Fakat buna rağmen bankalar asla kuruluş amaçlarından sapmazlar. Bankaların asıl kuruluş amacı kişilerin ekonomik sıkıntılarında kredi seçeneği ile yardım ederek kişilerin ekonomik olarak rahatlamalarında yardımcı olmaktır. Tabi ki bu yardım bir kazan kazan mantığı içerisindedir.

Verilen krediye bir faiz oranı işletilerek banka bir kazanç elde eder. İnsanların bankalara en çok ihtiyacı olduğu zaman ise evlilik süreci olmaktadır. Çünkü bu süreçte masraflar çok fazladır ve bu masraflar doğal olarak karşılanamayacak boyutlarda olmaktadır. Bu durumda ise kişiler bankadan kredi alır, masraflarını karşılar ve düzenli bir ödeme planı sayesinde rahat bir şekilde ödemelerini gerçekleştirirler. Bankalar insanların en çok evlilik sürecinde krediye, ihtiyaç duyduklarını bildiği için evlilik kredisi adı altında bir kredi çeşidi oluşturmuştur. Böylelikle bu krediye ihtiyaç duyan kişiler bankalara gelerek başvuru yaparlar ve kredi olanağından yararlanabilirler. Bankalar bu kredi türüne başvuran kişilerden çok fazla bir belge istemezler. Nüfus cüzdanı, gelir belgesi ve son üç aya ait faturalar bu krediye başvurmak için yeterlidir.

Yapı Kredi Bankası

Yapı Kredi Bankası düğün kredisi adı altında yeni evlenecek olan kişilere kredi vermektedir. Bu kredinin faiz oranı %1,91’dir. 60 ay vade seçeneği ile bu krediden yararlanabilirsiniz. Ayrıca krediye SMS yolu ile de başvuru yapabilirsiniz.

  Denizbank Kredi Faiz Hesaplama ( Konut, İhtiyaç ve Taşıt kredisi )

Akbank

Akbank düğün kredisi adı altında evlenecek olan çiftlere kredi seçeneği sunmaktadır. Verilecek olan kredinin faiz oranı %2,42, vade seçeneği ise 60 aydır. Akbank sadece şubelerden kredi başvurusunu kabul etmektedir. Ayrıca krediden herhangi bir dosya masrafı almamaktadır.

Albaraka

Albaraka %2,05 faiz oranı ve 60 ay vade seçeneği ile kredi vermektedir. Albaraka sadece her 5000 TL için 25TL’lik bir tahsis ücreti almaktadır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*