Gizli Numara Nasıl Bulunur

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Gizli numaralar bir çok sebepten dolayı gelmektedir. Ancak genelde rahatsız etmek veya taciz etmek amacıyla kullanılmaktadır. Bu sebepten dolayı gizli numaradan kimin aradığını öğrenmek için bir çok yola başvurulmaktadır. Aynı zaman da gizli numaralar arama yapsalar da her hangi bir şey söylemeseler de bu sefer merak edilmektedir. Yani bir çok sebepten dolayı kim oldukları merak konusudur.

Gizli Numara Nedir?

Gizli numara, karşı tarafın sizin numaranızı görmeden yaptığınız aramalara verilen isimdir. Bu aramaları genelde kişiler numaralarını vermek istemedikleri kişileri aramaktadırlar. Ancak bu durumu da kötü niyetli olarak kullanan kişiler de çokça bulunmaktadır.

Kimi zaman bir sapık veya tacizci sizi sürekli arayıp rahatsız ediyor bu numaralardan yada bahis şirketleri bu numaraları kullanarak sizi sürekli arayarak bilgi vermek adına görüşmek istemektedirler. Tüm bu sebeplerden dolayı bir çok sorun ve sıkıntı yaşanmaktadır. Bunları önlemek adına Telekom şirketleri, gelen gizli numara çağrılarını engelleyebileceğin bir seçenek de sunmaktadır. Bunun için internette kısa bir arama yapmanız yeterli olacaktır.

Gizli Numara Nasıl Bulunur?

Gizli numarayı normal yollarla bulmanız imkansıza yakındır. Çünkü hiçbir Telekom şirketi size bu gelen gizli numarayı göstermez ve bilgi vermezler. Bu sebepten dolayı kişiler direk olarak internet ortamında arayışa girerek buldukları her sitede şanslarını denemektedirler. Ancak bu sitelerin hiç biri hiçbir işe yaramamaktadır. Çünkü bu gizli numaraların kime ait olduğunu öğrenebileceğiniz tek yer Telekom şirketleridir.

Gizli numaralar faturalarda da görülmemektedir. Yani Telekom bu bilgiye ulaşmanızı her alanda kısıtlamıştır. Bu sebepten dolayı sadece tek bir yol kalmaktadır. Buda savcılığa şikayet etmek. Ancak savcılığa şikayet etmeniz için bu gizli numara ile arayan kişinin sizi rahatsız edecek seviyede arama yapması, yada taciz edecek şekilde konuşmalar yapması gerekmektedir.

  İç Borçlanma Nedir? İç Borçlanma Hakkında Merak Edilenler

Eğer bu durumlar varsa o zaman Cumhuriyet savcılığına giderek dilekçe vermeniz yeterli olacaktır. Geri kalan süreçte kim olduğunu savcılık belirleyecektir. Bu belirlemelerden sonra savcılık gerekli adımları atarak kişinin yakalanması ve ifadesi alınması için gözaltı kararı da çıkartabilirler. Yani bundan sonra ki süreç adli süreçtir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*