Faaliyet Belgesi Nedir? Nasıl ve Nereden Alınır?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Günümüzde de geçmişte olduğu gibi insanlar para kazanabilmek adına birtakım işlerde çalışmış ya da kendi işlerini kurarak ticari kazanç elde etmeye çalışmışlardır. Bir kişinin bir işi kurabilmesi ve oradaki iş yükünü eleman alıp çalıştırarak kapatmaya çalışması ve hem iş kuran hem de işçinin maddi olarak kazanç elde edebilmesi için kurulan iş yerinin yasal şartları yerine getirmesi gerekmektedir. Ayrıca iş yerinde çalışacak kişilerin haklarının devlet tarafından kontrol edilebilmesi de iş yerinin yasal olarak var olabilmesine bağlıdır. Bu yasal varlık için ilk olarak faaliyet belgesi nedir? Nasıl ve nereden alınır? Sorusuna cevap bulunması gerekir.

Faaliyet belgesi, esnafların, firmaların ve şahıs tarafından kurulan şahıs firmalarının resmi işleri için gerekli olan belgedir. Ayrıca bu belge firmaların bağlı oldukları odalardan alınmaktadır. Bu belgeyi elektronik ortamdan da e- imzalı bir şekilde temin edebilirsiniz.

Ticaret Odası Faaliyet Belgesi

Faaliyet belgesi, firma, esnaf ve şahıslara ait firmaların bağlı olduğu odalardan alması gereken resmi bir belge olduğu için ticaret odası da kendi odasına bağlı bulunan esnaf, firma veya şahıs firmalarına bu belgeyi tedarik etmektedir. Özellikle şirketler faaliyet belgesini sanayi ve ticaret odasına bağlı oldukları için orada almaktadırlar. Bu belgeyi ticaret odasından alabilmek için ticaret odasına herhangi bir borcunuz olmamalıdır. Şayet ticaret odasına borcunuz varsa ve faaliyet belgesi almanız gerekiyorsa borcunuzu ödedikten sonra alabilirsiniz.

İto Faaliyet Belgesi

Faaliyet belgesi, esnaf ve firmaların resmi olarak işlerini yapabilmesi adına büyük önem arz eder. Bu sebeple faaliyet belgesi nedir? Nasıl ve nereden alınır? Kısmı iyi bir şekilde anlaşılmalıdır. İstanbul Ticaret Odası da kendi içinde birçok firma bulundurduğundan bu belgeyi vermektedir. Ayrıca bu belgeyi İstanbul Ticaret Odası elektronik ortamdan mail adresinize e-imzalı bir şekilde geçerli olduğu süreyi de belirterek gönderebilmektedir.

  PTT Emekli Promosyonu 2020, Emekli Promosyonları Güncel

Bu makalede faaliyet belgesi nedir, faaliyet belgesi nasıl alınır gibi sorulara cevap vermeye çalıştık. Faaliyet belgesi alımı ile ilgili güncellemeler hakkında bilgi sahibi olmak için sayfamızı favorilerinize eklemeyi unutmayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*