Ziraat Bankası Kartı Nerede? Ziraat Kartım Ne Zaman Gelir?

Ziraat kartım nerede
Ziraat bankası kartı ne zaman gelir, Ziraat kartım nerede

Türkiye’nin en büyük devlet bankası olmak ile birlikte çalışan, çalışmayan, öğrenci, memur, şirket sahibi, yatırımcı veya işçi gibi her kesim Ziraat Bankası’nda bir hesap sahibi olabilir. Bu bankada bir hesap sahibi olduğunuzda, hesabınızın açılışı sonrası veya daha önce bulunan hesaplarınızda da kart yenileme gibi işlemler sonrası kartınızın size teslim edilme süresi genellikle kısa bir takvime yayılmaktadır. Ziraat Bankası’nda banka kullanıcılarının kart teslim süresi maksimum 15 gün gibi bir süre almaktadır. Ancak özellikle son yıllarda müşteriler kartlarını çok daha erken alma şansına sahip olurken, kart şubeye gelebileceği gibi talebe bağlı olarak kartların bizzat kişiye olacak şekilde adrese teslim edilmesi de mümkün olmaktadır. Bu yazımızda Ziraat Bankası kartı ile ilgili detaylı bilgilere erişebileceksiniz.

Ziraat Bankası Kartı Nasıl Talep Edilir?

Ziraat Bankası’nın bugün Visa, Master Card ve Troy gibi özellikler ile kullanıma sunulan Bankkart çeşitlerini temin edebilmeniz için belirli başvuru yöntemleri bulunmaktadır. Yeni bir hesap açarak veya daha önce bulunan hesabınıza bağlı olarak bir kart talep ediyorsanız, öncelikle bir Ziraat Bankası şubesine gidebilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak bugün şubeye gitmeden sadece internet şubesi üzerinden veya telefonlardaki mobil uygulamalar üzerinden de kart başvurusu gerçekleştirilebilir. Ayrıca elbette 0850 258 00 00 numaralı telefon üzerinden de müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak kart talep edilebilir.

Ziraat Bankası Kartlarında Nasıl Şifre Alınır?

Kartınız banka şubesinden teslim alındıktan sonra veya adresinize teslim edildikten sonra Ziraat Bankası kart kullanımı için öncelikle şifre almanız gerekmektedir. Bu açıdan da 4 farklı yöntem bulunmak ile birlikte

  • İsterseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.
  • İnternet şubesi üzerinden şifre belirleyebilirsiniz.
  • SMS yöntemi ile büyük harflerle SIFRE yazıp, boşluk bıraktıktan sonra annenizin evlenmeden önceki soyadının son 2 harfini, doğum yerinizi, kartınızın arkasında bulunan güvenlik kodunu yazarak mesajı 4757’ye gönderebilirsiniz.
  • Son olarak ATM’ler üzerinden de geçici şifre kullandıktan sonra yeni kart şifresi belirleyerek, işlemi tamamlayabilirsiniz.
  Neo Kart Nedir - Nasıl Alınır ?

Eğer teslim aldığınız banka kartını kullanmak için belirlemiş olduğunuz şifreyi unutursanız, bu durumda banka ile iletişime geçerek, yani müşteri temsilcisine ulaşarak veya bizzat şubeye giderek bu durumu yetkililere bildirmeniz gerekecektir. Bu sayede eski kartınızın iptal edilmesiyle birlikte size yeni bir kart sunulurken, bu güvence konusunda da eski kartlarınız konusunda kayıp ve çalıntı bildirimleri yapmak büyük bir fayda sağlayacaktır.

Ziraat Bankası Kartı Özellikleri Nelerdir?

Ziraat Bankası her müşterisine standart olarak Bankkart kullanımı sağlarken, özel bir kategoride Bankkart Genç tercihi sayesinde öğrenciler için 18-26 yaş arasında kullanılabilecek lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenci kartları sunmaktadır. Bunun dışında standart kullanıcılarda klasik Bankkart aidatsız olmak üzere Bankkart Gold kullanımında yıllık 39,50 TL ve Bankkart Platinum kullanımında yıllık 47,75 TL gibi bir aidat talep edilmektedir.

Günlük kullanımda bankamatikler üzerinden para çekme için standart olarak tercih edilen Bankkart aslında internet alışverişleri sırasında da rahatlıkla günlük 1000 TL limitine kadar kullanılabilir. Bu durumda kabul edilen internet sayfalarında bakiye bulunması koşuluyla alışveriş yapılabilir. Ayrıca Ziraat Bankası kartlarında 120 TL ve altındaki alışverişlerde fiziki alışveriş noktalarında temassız ödeme işlemi gerçekleştirmeniz de mümkündür.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*