Fibabanka’nın Sahibi Kim ? Fibabank Güvenilir mi ?

fibabank kimin
fibabankın sahibi kim, fibabanka kimin, fibabank güvenilir mi

Türkiye’de son dönemlerde yapmış olduğu kampanyalarla adından söz ettiren Fibabanka’nın sahibi kimdir ? Nasıl bir anda bu kadar popüler bir hale geldi ? Fibabanka güvenilir midir gibi soruların cevaplarını bu makalemizde bulabileceksiniz.

Fibabanka’yı kimler kurdu?

Türkiye’nin finans ve bankacılık alanında en büyük kuruluşlarından birisi Fibabank’tır. 2010 yılında kurulan Fibabank 8 yıllık süreçte Türkiye’nin en büyükleri arasında ilk 20’ye girmeyi başladı. 2011 yılına göre 2012 yılında gelirini % 781 arttıran banka çok kısa sürede ülkemizin en büyük bankalarından birisi haline geldi. Fibabanka bu başarısını neye borçludur? Fibabanka kime ait? Nasıl oldu da bu kadar kısa sürede ülkemizin en önemli bankalarından birisi oldu? Gelin hep beraber bir göz atalım.

  Kart Aidatı Almayan Bankalar 2020

Fibabanka’nın Sahibi Kim?

Fibabank 2010 yılında Hüsnü Özyeğin tarafından kuruldu. Bağımsız bir kuruluş olarak 8 yaşında olan bankanın kadrosunda 30 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip uzman ekipler yer alır. Çalışkanlık, azim, vizyon gibi ilkelerle yola çıkan banka kısa sürede ülkemizin önemli bankaları arasına girdi.

Finansbank, 2006 yılında Yunanistan’ın bankacılık devi National Bank of Greece’e satıldı. Satış olayını takiben Hüsnü Özyeğin; 3 yıl boyunca bankacılık sektöründe herhangi bir atılımının olmayacağını, olursa 2009’dan sonra tekrar araştırmalara başlayacağını açıkladı.  2009 yılında başlayan görüşmeler sonucunda da Portekizli Millenium Bank’ın Türkiye ayağı Fiba Holding tarafından satın alındı.2010 yılında açılan Fibabank; 2009’da satın alınan o bankanın uzantısıdır.

 

Fibabanka 2016 yılında 65 şube, 1000 personel ve 60 ATM’si vardı. Turizmciye destek bizim işimizdir sloganı ile bankacılık dünyasına giriş yaptı. Fibabanka 2010 yılında Hüsnü Özyeğin bünyesinde kuruldu. 2018 yılı itibari ile hala banka aynı şahsa aittir.

 

Fibabanka Güvenilir mi ?

Fibabanka Hüsnü Özyeğin’in kurmuş olduğu ilk banka değildir. İş adamı ilk olarak 1987 yılında Finansbank’ı kurdu. 2006 yılının Ağustos ayında Finansbank’ı National Bank Of Greece sattı. Çalışmalarını sürdürdükten sonra 2010 yılında yeni bir bankaya imza atmak suretiyle Fibabanka’yı kurdu. Kurulduğu ilk günden beri hizmetlerine hiç ara vermeyen banka şimdilerde 65 banka şubesi 60 banka ATM’si ve 100 personeli ile özel teşebbüs destekli bankalar arasında yer alan Fibabanka güvenilir bir bankacılık hizmeti vermektedir.

1 yorum

  1. Yollar önce ne bankalar gördük kimlerin parası battı sizin hakkınızda yorum yapmak istemem her kuruluş hükümeti arkasına alıp hükümet bittimi o kişilerde bitiyor inşallah siz öyle olmazsınız

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*