Kart Aidatı Almayan Bankalar 2020

Kredi kartı günümüzde bir çok insanın kullanmakta olduğu hatta bir taneyle yetinmeyip 2. veya 3. kredi kartını edinenlerin sayısınında oldukça fazla olduğu günlük hayatı kolaylaştıran bir detaydır. Doğru kullanıldığı takdirde hayatımızı kolaylaştıran kredi kartları bütçemiz üzerinde kullanıldığında ise sıkıntılı süreçler yaşamamıza ve başka bir kart alıp onun limiti ile diğerini ödeyeyim derken faize ve borca bulaşmamıza neden olabilmektedir. Bu nedenle kredi kartları oldukça dikkatli bir şekilde kullanılmalıdır.

2019 Yılı Kredi Kartı Aidatları

Kredi kartı kullanırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise kredi kartı aidat tutarlarıdır. Bankalar tıpkı hesap işletim ücreti gibi kart işletim ücreti adı altında da kredi kartı sahiplerinden yıllık para kesintisi yapmaktadırlar.Kredi kartı aidatı, bankaların yıllık olarak müşterilerinden aldıkları masraf tutarıdır. Son yapılan kanuni değişiklikle artık bütün bankalar aidatsız kredi kartı da sunmak zorundadırlar.  Fakat aidatı olan kredi kartları çok daha fazla avantaja sahiptirler. Bu kartlarla yaptığınız alışverişlerde ekstra puan toplayabilir bu puanları nakite çevirebilirsiniz. Eğer isterseniz kart aidatını dahi bu puanlarla ödeyebilirsiniz.

Ülkemizde kart aidatından çok şikâyet ediliyor gibi görünse de en çok tercih edilen kart çeşidi aidatı bulunan kartlardır. Sunulan avantajlar çok fazla olduğu için tüketici bu kartlara yönelmiştir. Eğer sizde kredi kartı almayı düşünürseniz aidatı olan ve olmayan kartları karşılaştırıp kendi tercihinizi belirleyebilirsiniz.

  Finansbank Müşteri Hizmetleri Direk Bağlanma 2020

Kredi Kartı Aidatı Almayan Bankalar 2019

Kredi kartı aidatı hayat bu kadar pahalı iken insanların karşısına yılda iki kez olmak üzere çıkan gereksiz bir masraftır. Bu nedenle insanlar gayet haklı olarak kart kullandıkları için ücret ödemek istememekteler. Ancak bir çok banka günümüzde 100 lira civarında yıllık kart ücreti kesmektedirler. Bu kesintilerden kurtulmak için kart aidatı almayan bankalar tercih edilmelidir. Peki hangi bankalar hangi kredi kartlarından yıllık kart kullanım aidatı almamaktalar ? Gelin buna birlikte bakalım.

Enpara Kredi Kartı

Öncelikle Finansbank tarafından geliştirilen ENPARA sisteminde kredi kartı da bu yıl içerisinde çıkmıştır. Havale ve eft ücreti ödemeyi ortadan kaldıran Enpara şimdi de kredi kartı ile harcama yapanlara yepyeni bir teklifle ortaya çıkmıştır. Belirli koşulları sağlayan kullanıcılara extra olarak 100 TL para ödemesi yapmaktadır. Yani kart aidatı kesmek yerine ‘ bizi kullandığınız için teşekkürler ‘ der gibi 100 liralık bir hediyeyi müşterilerinin kart hesaplarına yüklemektedir. Herhangi bir koşul sağlamadan kredi kartı kullanımında herhangi bir ücret kesintisi de Enpara kredi kartlarında yapılmamaktadır.

Finansbank Fix Card

Finansbank’ın sunmuş olduğu Fix Card kredi kartında kredi kartı kullanım ücreti adı altında bir kesinti yapılmamaktadır. Yani Fix Card’da kredi kartı aidatı bulunmamaktadır. QNB Finansbank şubelerinden Fix Card başvurularınızı gerçekleştirebilir ve kredi kartınızı aidatsız bir şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz.

Garanti Bankası Flexi Card

Garanti bankası Bonus kartlarında kart aidat ücreti almaktadır. Ancak Bonus Flexi kart tipinde kart aidat ücreti bulunmamaktadır. Bonusun her özelliğini taşımayan Flexi Card kullanıcıları bazı bonus kampanyalarına ufakda olsa ücret ödeyerek katılmak durumunda kalmaktadır.

Akbank ve Finansbank Kart Ücretleri ( Axess Kart – Card Finans )

Bankacılık sektöründe kredi kartı konusunda çok yüksek rekabet bulunmaktadır. Bu sebeple her banka müşterilerine başta aidatsız kredi kartları olmak üzere çeşit çeşit kredi kartları sunmaktadırlar. On sekiz yaş altından başlayıp ek kartlar, limitini sizin belirleyebileceğiniz kartlar, temassız kartlar gibi her talebe cevap verebilecek niteliktedir. Avantajları sizi memnun ederse aidat bulunan kartlar hakkında bilgi verelim. Akbank Axess kartına 109 TL aidat almaktadır. Tercih edilme oranı oldukça yüksek olan Axess kart en çok kullanılan kredi kartları arasındadır. Dolayısıyla en çok kampanyası bulunan kartlardan da bir tanesidir.

Garanti Bankası ve Diğer Bankaların Kredi Kartı Aidatları ( Bonus, Maximum, Teb Bonus, Paraf Kart)

Garanti Bankası’da Bonus Kartları için benzer bir işletim ücreti keserken, Bonus Flexi kartları için müşterilerden aidat talep edilmemektedir.Garanti Bankası Bonus karta 103 TL almaktadır.

Cepte Teb, Cepte Teb kredi kartına 75 TL aidat almaktadır.  TEB Bonus kartın aidatı ise 84 tl dir ve oldukça tercih edilen kredi kartlarından bir tanesidir.

  En Uygun Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2020

Halkbank Paraf karta 32TL aidat almaktadır uygun aidat tutarı ile Paraf Kart‘da son dönemde müşterilerin sıklıkla tercih ettikleri kredi kartlarından olmuştur.

İş Bankası Maximum kartla müşterilerine hizmet vermektedir, 66 TL aidat almaktadır. Maximum kart yıllardır İş Bankası müşteri tarafından kullanılmaktadır.

QNB Finansbank ise Card Finans’a 103 TL yıllık aidat almaktadır. Finansbank’ın aidatsız olarak sunmakta olduğu kredi kartı da bulunmaktadır. Bu kart Fix Card olarak geçmektedir.

Bildiğiniz üzere son geçen yasa ile birlikte kredi kartı kullanımı sunan tüm bankalar kart aidatı olmayan kredi kartı sunmak zorunda. Yani kart aidatı bulunan bir kredi kartı sunuyorsa mutlaka bir de herhangi bir aidat ödemesi bulunmayan kart aidatı sunmak zorunda. Durum böyle olunca da tüm bankalar aidatsız kredi kartlarını duyurmaya başladı. İncelediklerimiz dışındakileri şu şekilde listeleyebiliriz.

 • İş Bankası Maximum Aidatsız Kredi Kartı
 • İng Bank Light Kart
 • Teb Sade Kart
 • Odeabank Bank’O Card
 • HSBC Aidatsız Consept Kart
 • Şekerbank Aidatsız Şeker Kart
 • DenizBank Aidatsız Net Kart
 • Aktif Bank Aidatsız Passo Kart
 • Kuvyt Türk Sağlam Kart
 • Halkbank Aidatsız Halk Kart
 • VakıfBank Aidatsız Tercih Kart
 • Yapı Kredi Aidatsız World Eko Card

olarak listelenebilir. Tabi bizim aidatsız kartlar içinde özelliklerini en çok beğendiğimiz kredi kartı Enpara kredi kartı olmaktadır. Hem sunmuş olduğu avantajlar hem de aidat kesen değil de aidat veren kart olması sebebiyle Enpara bir çok vatandaşın olduğu gibi bizim de gönlümüzü çalan kart olmayı başarmıştır.

Kredi Kartı Aidatı Nasıl Geri Alınır 2019

Öncelikle her bankaya aidatsız kredi kartı çıkarma zorunluluğu getirilmiştir. Dilerseniz bankanızın sunmuş olduğu aidatsız kredi kartına geçiş yapabilirsiniz.

Kredi kartınızın aidatlarını geri alabilmek için Bankaların müşteri hizmetlerini arıyorsunuz. Örneğin Card Finans kredi kartınızın aidatını iade almak istiyorsunuz yapmanız gereken QNB Finansbank müşteri hizmetlerini aramak olmalıdır. Finansbank müşteri hizmetlerine buradaki yazımızı okuyarak hızlı bir şekilde bağlanabilirsiniz. Sonrasında müşteri temsilcisine kart aidatınızın geri ödenmediği takdirde kartınızı iptal edeceğinizi ve bir daha o banka ile çalışmayacağınızı vurguluyorsunuz. Bu durum karşısında genellikle bankalar aidat ücreti kadar kartınıza bonus tanımlama vaadinde bulunurlar.

Yani kart ücretiniz 100 lira ise size 100 lira bonus tanımlıyoruz diye işi tatlıya bağlamak isteyebilirler ki bu durum sizin de işinize gelmektedir. Tanımlanan bonuslarınızı alışverişlerinizde kullanabilir ve bu sayede kart aidat ücretinizi iptal ettirmiş olursunuz. Son yapılan bankacılık düzenlemeleri ile bu tip kart aidat iptalleri bankaların insiyatifine kalmıştır ancak Bankalar müşteri kaybetmemek amacı ile iptal isteyen kullanıcılara yardımcı olmaktadırlar.

 

 

8 yorum

 1. Enpara kredi kartım var. Normalde enparada faiz artışı veya ücret talebi görmeyiz fakat Nakit avans konusunda ciddi faiz yapıldı günlük olarak. Tabi bu devletin bir faizi enpara yine enpara 🙂

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*