Garanti Avans Hesap Nedir? Nasıl Açılır?

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Acil ihtiyaçlar ya da günlük harcamalar için gerek duyulan nakit ihtiyacını bankaların sunmuş olduğu kredi, kredi kartı gibi ürünler yanı sıra avans hesapları kullanarak da gidermek mümkün olmaktadır. Son zamanlarda sıklıkla kullanılan garanti avans hesap nedir? Nasıl açılır? Sorusu banka müşterilerine belirli kriterleri sağlaması koşulu ile belirli limitler dâhilinde hesap tanımlamaktadır diye cevaplanabilir. Müşterilerde ay içerisinde gerekli olan ödemelerini yapmak ya da ihtiyaç duydukları anda çekebilmek için bu hesapları kullanmaktadır.

Garanti Avans Hesap

Garanti Bankası müşterilerine ay içerisinde gerçekleştirecekleri ödemelerini kolaylıkla yapmalarını sağlamak amacıyla avans hesap özelliği tanımlamaktadır. Ödemeleri için garanti avans hesap nedir? Nasıl açılır? Diye merak eden müşterilere, başvuru yapmaları halinde tanımlanmış limitler dâhilinde nakit çekebilme imkanı sunulmaktadır. Bu hesap türü müşterilerin banka hesaplarına ek olarak tanımlanmaktadır. Müşteriler ise hesaplarında bulunan limiti nakit olarak ya da alışverişlerde banka kartları aracılığıyla kullanabilmektedir. Avans hesaptan harcama yapan müşteriler, kullandıkları tutarı belirli faiz oranları ile geri ödemektedir. Garanti Bankası tarafından avans hesaplara uygulanan faiz oranı kullanılan kredi kartı faiz oranından çok daha düşüktür.

Avans Hesap Tanımlama İşlemleri

Garanti Bankası’nın sunduğu avans hesap özelliğinden faydalanabilmek için farklı başvuru kanallarından talepte bulunulabilmektedir. Müşterilerin başvuru yapabileceği yöntemler arasında Garanti internet şubesi, Garanti mobil ve banka şubelerine giderek direkt başvuru seçeneği yer almaktadır. Tercih edilen yöntem kullanılarak avans hesap başvurusu bankaya iletilmektedir. Şubelere yapılan başvuru sırasında kimlik belgesinin ibraz edilmesi hesap başvurusu için yeterli olmaktadır. Fakat bankanın gerekli gördüğü durumlarda müşterilerden ek gelir belgesi isteme hakkında bulunmaktadır. İletilen başvurular kısa süre içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak sonuçlandırılmaktadır. Olumlu sonuçlanması halinde müşterilere uygun görülen oranlarda avans hesap limiti tanımlanmaktadır.

  Negatif Faiz Nedir? Ne Anlama Geliyor?

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*