Kredi Başvurusu neden onaylanmadı

Bankalara çeşitli ihtiyaçlarından dolayı kredi başvurusu yapan tüketiciler kredi alamadıkları zaman neden onaylanmadı? merak etmektedir.Kredi başvurusu onaylanmama sebeplerini sizler için hazırladık.

 

Kredi başvurusu yapmadan önce bilinmesi gereken bazı noktalar var.Bunları burada sizlere anlatma sebebimiz faydalı olacağına inanmamızdır.

 

Kredinin Onaylanmama Nedenleri

 

Kredi başvurusu yapmadan önce kredi notunuzu kontrol etmelisiniz.Kredi notunuz 1300 puanın altında ise özellikle ihtiyaç kredisi başvurusunda krediniz onaylanmayabilir.Kredi notunuza öğrenerek 3 4 ay gibi bir zamanda yükseltebilirsiniz.Bunun için bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

 

  • Mevcut kullandığınız kredi kartı varsa veya halen ödemekte olduğunuz kredi varsa borçları düzenli olarak zamanında yapmalısınız.Bu durum size artı kredi notu olarak dönecektir.

 

  • Her ay düzenli olarak gelen faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu olumlu etkiler.

 

Kredinizin onaylanmamasında en çok etki eden faktörden birisi de aylık gelir durumunuzun çekmek istediğiniz krediyi karşılayacak düzeyde olmamasıdır.İhtiyaç kredisinde özellikle aylık gelir durumu daha ön plandadır.Bankalar ihtiyaç kredisi verirken riski yüksek görür ve biraz daha titiz hareket etmektedir.Aylık gelirinizin %50’si kadarı talep ettiğiniz kredinin aylık taksitlerini karşılayacak durumda olmalıdır.Aylık geliriniz yeterli değilse daha düşük miktarda kredi talep edebilirsiniz.

 

Kredinizin onaylanmamasındaki bir diğer etken ise sürekli kredi ve kredi kartı başvurusunda bulunmanızdır.Bankaya kredi ve kredi başvurusu bulunmadan önce size verdiğimiz bu iki detayı göz önünde bulundurup buna göre hareket edebilirsiniz.Aksi taktirde sürekli kredi ve kredi kartı başvurunda bulunmanızda kredi alamamanıza neden olabilir.En son kredi veya kredi kartı başvurusu üzerinden en az 3 ay gibi bir süre geçmesini bekleyerek tekrar başvurmanız kredinizin onaylanması için faydalı olacaktır.

 

Kredi Başvurum Onaylanır mı?

 

Bankalar her zaman riski göz önünde bulundurarak hareket eder.Eğer sizin kredi notunuz iyiyse ve geliriniz de iyi seviyede ise kredi çekmeniz için bir engel yok demektir.Kredi notunuz ne kadar yüksek ise kredinizin onaylanma durumu o kadar fazladır.Bu yüzden şuan mevcut borçlarımızı bile ileriyi düşünerek düzenli olarak yapmalıyız.

  Bankaların Kara Listesinde Olan Birisi Kredi veya Kredi Kartı Alabilir mi?

 

Yukarıda yer alan konu hakkında fikir alışverişi için aşağıya yorum  bırakabilirsiniz.Konuyu faydalı bulduysanız lütfen yıldız vererek değerlendirin.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*