Kredi Faiz Oranları 2020

2018 yılı içerisinde kredi faiz oranları oldukça yüksek seviyelere çıktı. Bir çok insan kredi çekmekten faiz oranları nedeniyle vazgeçti. Özellikle artan kredi faizleri gayrımenkul piyasalarını da durma noktasına getirmişti ki o tarafta bankalar devletinde desteği ile birlikte %1 in altında faiz sunmaya başladılar son dönemdeç Ancak ihtiyaç kredileri ve taşıt kredilerinde kredi kullanmak isteyenler için faizler hala çok yüksek olmaya devam ediyor. 2019 yılında dolarda küresel anlamda değer kaybı yaşanabilme ihtimali son günlerde yaşanan olaylar sebebiyle artarken bu durum faizlere olumlu yansıyabilir ve faizler aşağı çekilebilir olarak görünüyor. Ne kadar gerçek olur bu durum bilinmez ama olursa insanlar daha düşük faiz oranları ile kredi çekme imkanı bulabilecekler gibi duruyor.

Bankaların belki de en güzel özelliği kısa sürede ihtiyacını olan büyük miktarlardaki paraları bir anda verebilmelidir. Ancak bu paraların bir süre sonra geri ödenmesi gerekmektedir. Bu aşamada faiz oranlarının önemi ortaya çıkmaktadır. Bu oranların fazla olduğu bankaları tercih etmemenizi önermekteyiz. Ancak şu an ekonomimizin zor günler geçirdiğini varsayarsak bu bağlamda bankaların da müşterilerine kolaylık sağlama arzusunda oldukları aşikardır. Bunun için ise yeni yılla birlikte faiz oranlarında iyileştirmeler beklemekteyiz.

Kredi faiz oranları ve taksit seçenekleri

                Bankalar, müşterilerine hangi kredi türünü ve bunu ne kadar kullanacaklarına dair bilgilendirmeler yapmaktadır. Çünkü her biri için kredi faiz oranları değişkenlik göstermektedir. Mesele; konut kredisi için verilen kredi 500 bin TL olabilirken ihtiyaç kredileri için verilen rakam 5 bin TL seviyesinde kalabilmektedir. Bunların geri ödemeleri için tanınan sürelerde farklıdır. İhtiyaç kredilerinde bu süre en fazla 24 ay iken konut kredilerinde süre 120 aya kadar uzayabilmektedir. Ancak geri ödemeniz ne kadar uzun sürerse karşılaşacağınız faiz seçenekleri de o kadar farklılaşmaktadır. Bu bağlamda ise yeni yılla birlikte bankalar bütün kredi seçenekleri için faiz miktarlarını %0,98 seviyesine sabitlemeyi düşünmektedir. Bu da kullanıcıları bir nebze olsun rahatlatacak türden bir haberdir.

  Provizyon Ne Demek?

Kredi faiz oranları 2019 yılında daha da düşer?

                Yeni yılda yaşanacak olan ekonomik durumları veya yürütülecek banka politikalarını önceden kestirmek zordur. Ancak olumlu gelişmeler yaşanırsa kredi faiz oranları 2019 senesinde daha da düşebilir. Şu an için ise sabitlenecek oran belirlenmiştir. Bu sayede kullanıcıların kredi fırsatlarından daha kolay yararlanabilmesi amaçlanmaktadır. Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bankaların şubelerine giderek size özel tahsis edilecek müşteri temsilcileriyle görüşebilirsiniz.

Arkadaşlar sizlerde güncel takip ettiğiniz kredi faiz oranlarını konu altına paylaşabilirsiniz. Gözümüzden kaçan veya 2019 yılında yeni çıkan kredi kampanyalarını buradan paylaşarak sayfamız üzerinden güncel kredi faiz oranların takip eden takipçilerimizin güncel bilgilere ulaşmasına katkıda bulunabilrsiniz. Mutlu bir gün geçirmeniz dileğiyle. Teşekkürler.

8 yorum

  1. Kredi faiz oranlarını böyle arttırırlarsa kimse kredi alamaz ki. Kredi faizlerini düşük tutun ki herkes kullanabilsin yani. Ben mesela kredi çekecem ama faizlerin yüksek olması beni korkutuyor açıkçası…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*