Kredi Kartları İle İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler

Günümüzde kredi kartı sayısı, tüm ülke nüfusunu geçmiş durumda ama burada kredi kartları ile ilgili dikkat etmeniz gerekenler var ve bu çok büyük bir kesim tarafından ihmal edilmektedir. Kart limiti belirlemeden doğru adımlar, taksitlendirme yapma ve taksit yaparken meydana gelen vade farklarının ihmal edilmesi, son ödeme tarihine dikkat edilmemesi ve daha birçok durum, dikkat edilmediğinden dolayı, kredi kartı kullanıcılarını mağdur edebilmektedir. Bu mağduriyetin yaşanmaması adına aşağıdaki önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

 

Kredi Kartları İle İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler: En Önemlisi Doğru Limit Belirlenmesi

Kredi kartı limiti çok önemli ve hatta hayati önem taşımaktadır. Kimi zaman terazinin ucu kaçırılabilmektedir. Çünkü ne kadar fazla limit, o kadar fazla hareket anlamına gelecektir. Dolayısı ile yüksek limit her zaman sizi sıkıntıya koymak için pusuda bekleyen bir avcı gibidir. Ayağınız kaydığı anda, ticari ve finansal açıdan sizi zor günler bekleyebilir. Bu yüzden öncelikli olarak limit belirlenmesini profesyonel bir şekilde yapmanız gerekir. Gelir ve gider dengesini doğru yaparak bunu ayarlayabilirsiniz.

 

Taksit Yaparken Vade Farkı Olup Olmadığına Dikkat Edilmeli

Taksit yapma, kimi zaman pahalı ama ihtiyaç duyulan eşyaların satın alınması için oldukça cazip olanaklar tanır. Ama kimi zaman bu durum büyük kayıplara neden olabilir. Kimi bankalar vade farkı arttıkça ekstra faiz uygulamasına gidebiliyor. Yani ne kadar çok vade farkı demek, o kadar daha fazla cebinizden para çıkacağı anlamına geliyor. Kimi zaman bu miktar, harcama limitinize göre oldukça büyük miktarlara çıkabilmektedir.

  Bankalar Dışında Kredi Veren Yerler Hangileri

 

Son Ödeme Tarihlerini Kaçırmayın!

Son ödeme tarihleri, kredi kartınızın ödemesini yapmanız gereken yasal tarih aralığının son günüdür. Bu günün geçmesinden sonraki ilk iş gününden itibaren yasal faiz uygulanır. 3 kez son ödeme tarihinin geçirilmesi, farklı yasal prosedürlerin uygulanmasına neden olabilir. Kartınızın iptal edilmesi veya dondurulması gibi.

 

Kart Bilgilerinizi Asla Paylaşmayın!

Bazı algoritmalar, bilişim sektöründe sadece birkaç rakamın dahi alınması ile diğer rakamların tamamlanmasını kolaylaştırabilmekte ve bu da sahtekar ve dolandırıcıların hesabınıza erişimini mümkün hale getirebilmektedir. Bu yüzden kart bilgilerinizi kesinlikle kimseyle paylaşmayın!

Kredi Kartları İle İlgili Dikkat Etmeniz Gerekenler kısmına diğer yazılarımızda birkaç ekleme daha yapacağız. Ayrıca bakınız https://www.hepekonomi.com/banka-hesabi-acmak-isteyenlere-oneriler/ yazımızı da inceleyebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*