Öğrenciler Hangi Bankalardan Kredi Kartı Alabilir ?

Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu
Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu

Aslında hemen hemen tüm bankalar bir şekli ile öğrencilerin kredi kartı alması için farklı seçenekler sunar. Kimi bankalar, ebeveyn kontrolünde ve garantisinde yedek kart olarak veya özel bireysel kart olarak da kredi kartı sunarken; kimi bankalar ise 18 yaşını doldurmuş tüm öğrencilere kredi kartı sunar. Bazı bankalar ise sadece üniversite öğrencileri için bu imkanı sunar. Elbette, kart limitleri de buna göre şekillenir. Dilerseniz bu duruma kısa bir göz atalım ve detayları sizinle paylaşalım…

 

Öğrencilerin Kredi Kartı Alması İçin Tercih Edilebilecek Bankalar: Hangi Bankalar Öğrenciye Kredi Kartı Verir?

Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası gibi kamu bankalarının yanı sıra İş Bankası, TEB, Garanti BBVA, Finans QNB ve Akbank gibi özel sektör bankaları, öğrencilerin kredi kartı alması için seçenekler sunar. Bu bankaların hizmet koşulları ve başvuru şekillerini kendi resmi web sitelerinden veya en yakın bir şubesinden inceleyebilir ve buna göre başvuru yapabilirsiniz.

 

Öğrenci Kredi Kartlarında Aidat Alınır mı?

Aslında bu belki de en önemli başlıklardan. Zira bazı bankalar, öğrencilerden kredi kartı yıllık aidat almazken, kimi bankalar ise bunu almadıklarını beyan ederler. Beyan ederler diyoruz, çünkü siz hiç farkına varmadan bir şekilde size kesilebilir. Nasıl mı? Bu başvuru şartları dönemsel ve yıllık olarak sözleşme yenileme adı altında yenilenir. Ve her yenileme döneminde sizin yeni bir Eğitim- Öğretim yılına geçilmesinden dolayı öğrenci belgesi ile tekrar gelip öğrenciliğinizi teyit etmeniz beklenir. Ama buna dair herhangi bir uyarı veya ikaz mahiyetinde bildirimde bulunmazlar. Böyle bir durumda, ekstre kontrolü yaparak her dönem ve yılda bunun takibini yapmanız gerekir. Aksi durumda, aidatlar size yansıtılacaktır.

  Swift Kodu Nedir? Bankaların Güncel Swift Kodları Nedir?

 

Başvuru Şartları ve Başvuru İçin Gereken Evraklar

Öncelikle ebeveyniniz kendi kredi kartı altında bir ek kart alarak size sunabilir. İkincisi, her bankanın belirlediği koşullar altında size kredi kartı verilebilir. Üçüncüsü 18 yaşını geçmek şartı ile üniversite öğrencilerine sunulan kartlar olabilir. Tüm bu durumlar için öğrenci belgeniz, nüfus cüzdan fotokopiniz ve aile nüfus bildirgeniz gerekli. Sonraki aşamaları şubenizden takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*