Kredi Notuna Bakmadan Kredi Veren Bankalar

Kredi almak elinizde var olmayan nakit paranın bankalardan faiz karşılığında alınmasıdır. Bundan dolayı da bankalar tarafından bir takım şartların yerine getirilmesi istenir. Çünkü bankalar finans kuruluşlarıdır ve alabilecekleri borcu vermek isterler. Bankaların talep ettikleri şartların yerine getirilmesi bazı süreçlerin meydana gelmesine neden olur. Kredi almak isteyen kişiler ise bu şartları yerine getirmek istedikleri hem zaman kaybı hem de stresle karşı karşıya kalmak zorunda kalırlar. Bundan dolayı kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar araştırması yapmak isterler.

Kredi Notu Nedir?

Bir kişinin veya müşterinin tüm bankalar ile olan ilişkilerinden doğan başarısının puan olarak ortaya koyulmasına bir anlamda kredi notu denir. Kredi notu bankalar ile olan ilişkilerinizi ne kadar başarılı yönettiğinizin ortaya koyulmasıdır. Bunun için yüksek olması durumunda kredi almanız daha kolay olur. Kredi notunuzu düşüren durumlar arasında ise kredi kartınızın ödemelerini yapmamak, kredi ödemelerinizi aksatmak gibi olumsuz olaylar gelir.

Kredi Notuna Bakmayan Bankalar

Kredi notunuzun değerlendirilmesi her banka için kuralken bazı kurumlar tarafından kredi notu değerlendirmesi yapılmaz. Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar arasında genelde kefil isteme durumu söz konusu olur. Bundan dolayı da esneklik yaşanır. Başka bir seçenek olarak ise finansal kurumların denenmesi yoluna gidilebilir. BU sayede farklı yollar ile kredi alınması da söz konusu olur.

Farklı Yollar

Bankalar haricinde alınacak kredi için herhangi bir şekilde kredi notu istemeyen kurumlar da vardır. Faktöring firmaları veya büyük şirketlerin sağladığı finans kaynakları da aynı şekilde herhangi bir kredi notu kontrolü yapmadan kredi sağlar. Bunun için farklı yollar denenmesi durumunda uygun olan kaynak mutlaka kredi almak için kullanılacaktır.

  Ev Hanımları Kredi Alabilir mi ?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*