Yapı Kredi İhtiyaç Kredisine Nasıl Başvurulur?

Yapıkredi Bankası müşterileri kredi ihtiyaçları için yapı kredi ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? Şeklinde soruları araştırmaktadır. Yapıkredi Bankası bireysel kredi başvuruları için müşterilerine pek çok seçenek sunmaktadır. Bireysel kredi başvuruları için şubeye gitmeden dilerseniz İnternet Şubesi aracılığıyla dilerseniz de Mobil Bankacılık üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Yapı kredi ihtiyaç kredisine nasıl başvurulur? Sorusunun cevabı mobil cihazlarınızda yer alıyor. Çünkü artık kredi başvuruları SMS ile de yapılabiliyor. SMS ile kredi başvurusu için “Kredi Türü T.C. Kimlik numarası ve Aylık Net Gelirinizi” aralarında boşlukla beraber yazıp 4411’e gönderebilirsiniz.

Yapıkredi Kredi Başvuru Sonucu Ve Değerlendirilmesi

Yapıkredi Bankası üzerinden kredi kullanacak kişiler başvurularını şubeler aracılığıyla yaptığı sürede başvuru sonucu anında sonuçlanır. Eğer, başvurular online sistem üzerinden ya da SMS sistemi üzerinden yapılıyorsa müşteriler 1 iş günü kadar bekleyebilirler. Bu aşamada kişilerin kredi başvuru değerlendirilmesi yapılmaktadır. Kredi değerlendirilmesinde en önemli kriter ise elbette kişinin kredi notudur.

Yapıkredi Bankası Kredi Başvurusunda Gerekli Belgeler

Yapıkredi Bankası üzerinden kredi başvurusu yapacak kişiler, bazı belgeleri banka şubelerine ibraz etmek zorundadır. Bu belgeler;

  • Nüfus cüzdanı fotokopisi,
  • Kira getirisi olan bir tapu, kira kontrat fotokopisi,
  • Gelir belgesi,
  • Emekli kişiler için emeklilik cüzdanı,
  • Serbest meslek sahipleri için son vergi levhası fotokopisi.

Bireysel İhtiyaç Kredisi Avantajları

Nakit ihtiyacı duyduğunuz zamanlarda kullanabileceğiniz bir kredi türüdür. İster yatırım yapmak için ister bir eşya almak için isterseniz de tatil fırsatlarını değerlendirmek için bireysel ihtiyaç kredisini tercih edebilirsiniz. Bireysel ihtiyaç kredisi kullanırken kişilere ayrıca hayat sigortası da yapılmaktadır. 1 ile 36 ay arasında vade seçeneklerine sahip olan bireysel ihtiyaç kredisi nakit ihtiyacının kolaylıkla giderilmesine yardımcı olan bir kredi türüdür.

  En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*