Moneygram Nedir? Hangi Bankalarda Bulunur?

Moneygram  ile yeni tanışan kişiler pek fazla bilgi sahibi olmadığından dolayı bu sistemi internet üzerinden araştırmaktadır..Genellikle vatandaşlarımız internette moneygram hakkında  moneygram nedir?Moneygram hangi bankalarda var? gibi sorulara yanıt aramaktadır.

 

Moneygram Nedir?

 

Moneygram yurt dışına para transferi yapmanızı ve yurt dışından size para transferi yapılmasını sağlayan bir sistemdir.Bu sistem sayesinde güvenli bir şekilde yurt dışı para transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Moneygram yurt dışına para transferi yapanların en çok tercih ettiği sistemlerden birisidir. Moneygram ile gönderilen paralar 10 dk içerisinde hesaba geçmektedir.

 

Moneygram sistemi sayesinde yurt dışına kolay ve güvenli para yollayabilir yada yurt dışından para alabilirsiniz. Moneygram sisteminde gerçekleştirdiğiniz ilk işlemden en son işleme kadar hepsi kayıt altına alınmaktadır.Bu kayıtlar sayesinde daha önce gerçekleştirdiğiniz transfer üzeriden aynı kişiye tekrar para gönderebilirsiniz.

Ayrıca moneygram sistemi sayesinde aklınızda soru işareti kalmıyor.Acaba para çekildimi kaygısı yaşamıyorsunuz.Çünkü sistem sizin gönderdiğiniz kişi parayı çektiği zaman paranın karşıdan çekildiğine dair bilgilendirme mesajı atıyor.Böylelikle siz karşı tarafa güvenli bir şekilde para transferi gerçekleştirdiğinizi biliyorsunuz.

 

Moneygram Hangi Bankalarda Var

Moneygram dünya genelinde çok yaygın olan bir sistem olmasına rağmen Türkiye’de sadece 2 banka tarafından kullanılmaktadır.Bu bankalar şunlardır.

DenizBank

Kuveyt Türk

Sizde yukarıda vermiş olduğumuz 2 bankaya giderek moneygram kartı alabilirsiniz.Banka sizden herhangi bir koşul istememektedir.Başvurunuz esnasında size forum verilecektir bu formu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Moneygram kartı ile yut dışına kolay ve güvenli para gönderebilirsiniz.Aynı zamanda  yurt dışından size de kolay ve güvenli para gönderebilirler.

 

Dünya genelinde 350.000’den fazla noktadan moneygram ile para gönderilebilir ve alınabilirsiniz. Moneygram ile dünya genelinde 400’den fazla bankadan para gönderebilir ve alabilirsiniz.

 

Moneygram ile Nasıl para gönderilir

  Halkbank İnternet Şubesi Şifre Alma

 

Moneygram ile para göndermek için ilk önce bulunduğunuz yerde moneygram sistemi ile çalışan bir banka bulmanız gerekmektedir.Size en yakın moneygram sistemi ile çalışan bankaya giderek kimliğiniz ile para transferi gerçekleştirebilirsiniz.Parayı göndereceğiniz kişinin kimliğindeki tam adı ve göndermek istediğiniz miktar ve transfer ücreti ile kolaylıkla yurt dışına para transferi yapabilirsiniz.Eğer banka hesabına para transferi yapacaksanız alıcının banka ismi ve hesap numarası da gerekmektedir.Para gönderme işleminde size 8 rakamlı referans numarası verilecektir bu referans numarasını parayı çekmesi için karşı tarafa bilgi vermelisiniz.

 

Moneygram ile Nasıl Para Alınır

 

Size en yakın moneygram sistemi olan bankaya giderek  gönderen kişiden alacağınız referans numarası ile birlikte para alım formunu doldurarak paranızı alabilirsiniz.Eğer adınıza para yurt dışından Türkiye’ye gönderiliyorsa Denizbank ve Kuveyt Türk Bankalarından size en yakın olan şubeye giderek paranızı alabilirsiniz.

 

ay ve güvenli para yollayabilir yada yurt dışından para alabilirsiniz. Moneygram sisteminde gerçekleştirdiğiniz ilk işlemden en son işleme kadar hepsi kayıt altına alınmaktadır.Bu kayıtlar sayesinde daha önce gerçekleştirdiğiniz transfer üzeriden aynı kişiye tekrar para gönderebilirsiniz.

Ayrıca moneygram sistemi sayesinde aklınızda soru işareti kalmıyor.Acaba para çekildimi kaygısı yaşamıyorsunuz.Çünkü sistem sizin gönderdiğiniz kişi parayı çektiği zaman paranın karşıdan

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*