Yeni Yıl Kredisi Veren Bankalar, Yılbaşı Kredi Kampanyaları 2022

yılbaşı kredi kampanyaları 2022
yılbaşı kredi kampanyaları 2022

Yeni yıl birçok umutla neşeyle gelse, yıl başında gösterilerle, eğlencelerle karşılansa da maalesef beraberinde yeni zamlar ve ihtiyaçları da getiriyor. Özellikle yaşadığımız şu günlerde her şeyin fiyatı yükselmişken bir de yeni yılla birlikte ihtiyaçlar fazlaca artacak. Fiyatların da yüksekliği ile bu ihtiyaçları karşılamak maalesef kolay olmayacak. İnsanlar da mecbur olarak ihtiyaçlarını gidermek için yeni yıl kredisi veren bankaları araştırmaya başlamış durumda. Peki yeni yıl kredisi veren bankalar hangileri?

Yeni Yıl Kredisi Kampanyaları 2022

2022 yılına girmemize artık çok az kaldı. İnsanlar alışveriş yapmak için yeni yıl kredisi aramaktalar. Bazı insanlar ise yılbaşı tatili için seyahat planları düzenlemekte buna uygun olarak bankaların yılbaşı kredi paketlerini merak etmekteler. Birçok banka yılbaşında ihtiyaçlarınızı karşılamanız için kampanyalar düzenliyor.

Bankalar insanların ihtiyaçlarına göre düzenledikleri kredi kampanyalarını sunuyorlar. Ancka buna karşın artan fiyatlar insanları zorlmaya devam ediyor. Yükselen döviz kurları ve enflasyon her alanda vatandaşlarımızın canını sıkıyor. Maaşlarını yetiştirmekte zorlananlar da mecburen kredi çekme yoluna gidebiliyorlar.

Farklı kredi adları ile insanların ihtiyaçlarını karşılamaları için kredi seçenekleri sunuyorlar. Yıl başında başvuru yapabileceğiniz bazı kampanyalar aşağıda yer alıyor. Türkiye’de bankaların 2022 yılı için düzenlemiş olduğu yılbaşı kredi kampanyalarını sizler için araştırdık. (Aşağıdaki faiz oranlarının standart faiz oranları olduğu kişiden kişiye değişebileceğini unutulmamalıdır.)

ING 3 Ay Ertelemeli Kredi

ING bankası %1,84 faiz oranı ile yeni yılda ihtiyaçlarınızı karşılamanız için kredi sunuyor. 3 Ay erteleme fırsatı ile de başta rahat bir nefes almanızı sağlıyor. 36 aya varan vade oranları ile de uzun bir vade seçeneği sunuyor. 50.000 TL için 36 aylık bir kredi almanız durumunda ise aylık ödemesi yaklaşık olarak 2027 TL’ye geliyor.

  Bankadan Fiziki Altın Alınabilir mi? Fiziki Altın Satan Bankalar 2022

10.000 TL kredi için ise 36 ay vade seçeneğinde aylık ödemeniz yaklaşık 400 TL oluyor.

Garanti BBVA Kış Kredisi

Garanti Bankası ise %1,99 faiz oranı ile kış kredisi sunuyor. İhtiyaçlarınızı karşılamanız için yine 36 aya varan vade seçenekleri ile size ihtiyaç kredinizi veriyor. 36 ay vade sürede 50.000 TL için aylık ödemeniz burada ise 2085 TL oluyor.

10.000 TL için ise aynı şartlarda aylık ödemeniz yaklaşık olarak 424 TL oluyor.

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi

Bir diğer banka ise CEPTETEB oluyor. CEPTETEB 1,96 faiz oranı ile size ihtiyaç duyduğunuz krediyi veriyor. 50 bin TL için, 36 ay vade seçeneğinde ise aylık ödemeniz yaklaşık 2074 TL oluyor. TEB’de size 36 aya varan vade seçeneği sunuyor. 10.000 TL için 36 ay vade seçeneği ile aylık ödemeniz ise yaklaşık olarak 414 TL oluyor.

YapıKredi 3 Ay Ertelemeli Kredi

Yapı Kredi bankası da size 3 ay ertelemeli kredi seçeneği sunuyor. Krediyi çektikten sonra ödemeye 3 ay sonra başlama imkânı veriyor. YapıKredi bankası %1,99 faiz oranı ile size krediyi sunuyor. 50 Bin TL için 36 ay vade seçeneği ile alacağınız kredinin aylık ödemesi de yaklaşık olarak 2085 TL oluyor. 10 Bin TL için 36 ay vadede ödeyeceğiniz tutar ise aylık yaklaşık olarak 446 TL oluyor.

N Kolay Kredi

En düşük faiz seçeneği sunan bankalardan birisi N kolay oluyor. N Kolay özellikle Passolig, şehir ulaşım kartları vb. kartlar ile tanınan bir banka olarak karşımıza çıkıyor. %1,59 faiz oranı ile en düşük faiz oranını sunan bankalardan birisi oluyor. 10.000 TL kredi için 36 ay vade seçeneğinde aylık ödemeniz yaklaşık olarak 386 TL oluyor.

2022 yeni yıl kredisi kampanyaları
2022 yeni yıl kredisi kampanyaları, yılbaşı kredi kampanyaları, yeni yıl kredisi kampanyaları

Devlet Bankaları

Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank da size uygun faiz oranları ile kredi sunuyor. Yıl başında ihtiyaçlarınızı karşılamanız için Ziraat Bankası %1,63’e varan faiz oranları ile kredi veriyor. Vakıfbank %1,55’e varan ve en düşük faiz seçeneğini sunan bankalardan birisi oluyor. Devlet bankaları özel bankalara göre bu anlamda daha düşük faiz seçenekleri sunabiliyor.

  Altın Hesabı Açmak Caiz Mi?

En Düşük Faiz Oranını Sunan Bankalar

Diğer bankalarda da faiz oranları değişiklik gösteriyor. Yazının yazıldığı tarihte en düşük faiz oranı %1,54 ile QNB Finansbank tarafından sunuluyor. Daha sonrasında QNB Finansbank’ı Vakıfbank ve N Kolay takip ediyor. En yüksek faizi ise yazının yazıldığı tarihte %2,59 ile HSBC sunuyor. Onu %2,36 ile YapıKredi ve %2,25 ile Şekerbank izliyor.

Yıl Başı Kredi Kampanyaları Katılım Şartları

Tabii ki kredi çekerken geçerli olan koşullar yılbaşı kredilerinde de geçerli oluyor. Bankalar çektiğiniz krediyi onaylamak için iyi bir kredi notu istiyor. Bunun yanında bazı durumlarda (özellikle kredi notunuz düşükse veya geçmişte ödemediğiniz bir kredi varsa) sizden ekstra şartlar istenebiliyor. Bu şartlar arasında kefil göstermeniz gibi şartlar bulunuyor. Bankalar verdikleri krediyi geri alabilmek için bu şartları arıyorlar.

yılbaşı kredisi nasıl alınır
yeni yıl kredisi nasıl alınır, yılbaşı kredisi katılım şartları, bankaların düzenledikleri yılbaşı kredi kampanyaları 2022

Kredi çekmek için tabii ki farklı şartlarda gerekiyor. Bu şartların başında 18 yaşını geçmiş olmak ve düzenli bir gelire sahip olmak geliyor. Bankalar düzenli olarak bir gelirinizin olmasını istiyor. Geliriniz oranına size farklı faiz ve vade seçenekleri sunabiliyor. Bunun yanında çekebileceğiniz kredi miktarını da yine maaşınız veya düzenli gelirleriniz belirliyor. Düzenli bir geliriniz yoksa veya düşükse kredi çekebileceğiniz tutar azalıyor. Bunun yanında bankalar hiç kredi vermeme yoluna da gidebiliyor. Kredi çekmeniz için bu şartları sağlamanız bekleniyor.

Faiz oranları ve vade oranları da yine kişiden kişiye değişebiliyor. Banka eski müşterilerine daha düşük faiz oranı ve daha uzun vade süreleri ile kredi verebiliyor. Bu nedenle kredi çekerken farklı bankalardan faiz teklifi almak en doğrusu olacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*