Pasifik Donanım Yazılım A.Ş Halka Arzı Onaylandı, Şirket Bilgileri

pasifik donanım yazılım aş halka arz oluyor
pasifik donanım yazılım aş halka arz bilgileri

Pasifik Donanım Yazılım A.Ş’nin halka arzı SPK tarafından onaylandı. 31 Ocak 2024 tarihli SPK bülteninde yapılan duyuruyla birlikte hem  olaPasifik Donanım Yazılım hem de Bor Şeker firmalarının halka arzına onay verildi. Şimdi yatırımcıların gözleri Pasifik Donanım’ın halka arz ile ilgili bilgilerine çevrildi. Halka arz nasıl yapılacak, kaç lot işleme açık olacak? Halka arz fiyatı ne kadar? PATEK hangi tarihte halka arz edilecek? Emir toplama ve borsada işle görmeye başlama tarihi ne zaman? İşte PATEK halka arzıyla ilgili tüm detaylar ve Pasifik Donanım şirketi hakkında bilinmesi gerekenler.

Pasifik Donanım Yazılım A.Ş Halka Arz Bilgileri

Firmanın halka arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. Yakın zamanda PATEK işlem koduyla borsada işlem görmeye başlayacak şirketin halka arzıyla alakalı detaylar da belli olmaya başladı. Henüz emir toplama tarihi ve borsada işle göreceği tarih netleşmiş değil ancak 1-2 gün içerisinde onlar da netlik kazanacaktır.

Pasifik Donanım Yazılım A.Ş 14 Milyon lot sermaye artırımı ile eşit dağıtım ile halka arz edilecek. Pasifik Donanı şirketinin Katılım Endeksine uygun olduğu belirtildi. PATEK halka arz fiyatı 35 tl olarak belirlendi. 2024 yılının ilk halka arzı olacak olan PATEK, Halk Yatırım aracılığı ile halka arz olacak.

Şirket, 14.000.000 lot sermaye artırımı ile halka arz sürecini başlatmıştır. Bunun yanı sıra, ortaklar Fatih Erdoğan, Abdulkerim Fırat ve Mehmet Erdoğan da toplamda yaklaşık 13 milyon lot pay satışı gerçekleştirmişlerdir. Halka arzdan elde edilen gelirin %45’i yatırım harcamalarına, %35’i Ar-Ge ve yeni ürün yatırımlarına, kalan %20’si ise işletme sermayesine ayrılması planlanmaktadır. Ayrıca, şirket ve ortakları halka arz sonrası altı ay süreyle satmama taahhüdünde bulunmuşlardır.

  2020 Yılı İçin Uzmanların Dolar Kuru Tahminleri

Pasifik Donanım Hakkında Bilgi

Pasifik donanım yazılım a.ş hakkında bilgiler, halka arz detayları
Pasifik donanım yazılım a.ş hakkında bilgiler, halka arz detayları

2011 yılında kurulan Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., bilişim sektöründe öncü bir konumda bulunmaktadır. Şirket, donanım, yazılım, sistem entegrasyonu, danışmanlık, eğitim, bakım ve destek hizmetlerini içeren geniş bir hizmet yelpazesi sunarak sektörde liderliğini sürdürmektedir.

Pasifik Donanım ve Yazılım Bilgi Teknolojileri A.Ş., bilişim sektöründe etkin bir rol oynayan, 2011 yılında Fatih Erdoğan liderliğinde kurulan bir şirkettir. Şirket, donanım ve yazılım alanlarında, danışmanlık ve eğitim hizmetleri de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede hizmet sunmaktadır. Kamu ve özel sektör başta olmak üzere geniş bir müşteri kitlesine sahiptir.

Pasifik Donanım ve Yazılım, teknoloji alanındaki yenilikleri takip ederek, müşterilerine en uygun çözümleri sunmayı amaçlamaktadır. Şirket, hizmet kalitesini sürekli artırarak, sektördeki konumunu güçlendirmeyi hedeflemektedir. Bu halka arz süreci, şirketin büyüme ve gelişme yolculuğunda önemli bir adım olarak görülmektedir.

Talep Toplama Tarihi Ne Zaman?

Borsa İstanbul’da halka arz edilecek olan Pasifik Donanım, gelecek hafta içinde talep toplama sürecine girecek. Talep toplama tarihleri belli oldu. Buna göre PATEK için yatırımcılar 06-07 Şubat tarihlerinde talep gönderebilecek. Halka arz ile beraber şirketin PD/DD değeri 7,71 F/K oranı ise 268,91 olarak hesap ediliyor.

Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. liderliğinde gerçekleşecek olan halka arza katılmak isteyen yatırımcılar, tüm bankalardan başvuruda bulunabilecekler. Şirket, 3 milyon katılımcının talep etmesi durumunda, her yatırımcıya 7 lot (245 TL) dağıtma planlıyor.

Dün yayınlanan SPK bülteniyle Pasifik Donanım ile beraber Bor Şeker’i de halka arz başvurusunu onaylandı. 2023 Aralık ayı halka arzlarının beklentiyi vermemesinin ardından 2024’te izin çıkan ilk halka arzlar bunlar oldu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*