Paycell Nedir, Nasıl Kullanılır? Paycell Kart Nerelerde Geçerli?

paycell nedir nasıl kullanılır
paycell nedir nasıl kullanılır

Teknolojinin hızla ilerlemesi ile beraber insanların yaşamına giren daha önceden hayal bile edemediği olgular yer alıyor. Her bir değişim gelişim bir sonraki yaşanacak değişimi tetikliyor. İnternet ve bilgisayarların kullanılmaya başlaması ise dünyayı başka bir yere evirmiş durumdadır. Her geçen gün yeni bir ürün, yeni bir kavram insanların yaşamına girmektedir. İşte onlardan bir tanesi de birçok insanın kulak aşinalığı bulunduğu Paycell. Bilmeyenler ise  Paycell nedir nasıl kullanılır, bu kart nerede geçerlidir sorularının yanıtlarını kafalarında en ufak bir soru işareti kalmayacak biçimde öğrenmek istiyor. Bu yazıda da bu konuda ayrıntılı bilgiler verilecektir.

Paycell Nedir?

Adım adım giderek, işin alfanesinden başlayarak öncelikli olarak  Paycell nedir sorusunun yanıtı vermek gerekir. Paycell benzerleri gibi bir ön ödemeli karttır. Alışveriş kartıdır. Anında kullanıma hazırdır. Son derece zahmetsizdir. Bir benzeri yine son derece sıklıkla kullanılan ülkemizin en kapsayıcı olan bir ödeme platformudur.

Paycell sadece tek bir telefon ile müşterilerine farklı ödeme seçenekleri sunar. Paycell herhangi bir kredi kartına bağlanabileceği gibi Paycell kart üzerinden de kolayca kullanılabilir. Alanında son derece güvenilir ve aşağıda yer alan verilerden de anlaşılabileceği gibi kolayca kullanılabilen bir kart.

Tam bu noktada şunu da bilhassa ifade etmek gerekir. Paycell Türkcell müşterilerine özel avantajlar sunar. Türkcell kullanıcıları herhangi bir kart almalarına ve başka bir karta bağlamalarına gerek kalmaksızın Paycellin anlaşmalı olduğu yerlerde Türkcell TL bakiyesi ya da Turkcell faturası ile rahatça ödeme yapılabilir. Tüm bunların yanı sıra Paycell ile kişinin cebinde olan nakiti, Turkcell mağazalarında Paycell Dijital Para’ya çevirmek mümkündür. İstenir ise Turkcell mağazalarından, ister ise Turkcell Çağrı Merkezinden, istenirse de Paycell Uygulamas üzerinden faturalar ödenebilir..

  Para Kazandıran Uygulamalar

Paycell Nasıl Kullanılır?

Paycell nedir sorusunun yanıtını üstte bu biçimde verdikten sonra şimdi de Paycell nasıl kullanılır sorusunun yanıtını en anlaşılır biçimde verelim: Burada da işlem son derece basittir. Bağımsız bir uygulama olan Paycell gerek Google Play Store üzerinden gerek ise App Store üzerinden indirilir. Uygulama indirildikten sonra adımlar takip edilerek cep telefonuna yüklenir. Akabinde ödeme biçimi belirlenir. Çünkü üstte de ifade edildiği gibi önden bir ödeme yapılmadan bu kart hiçbir biçimde kullanılamaz. Bu noktada kredi kartı ile ters bir kullanım biçimine sahip olduğu net bir biçimde söylenebilir. Sonrasında ise kolayca kullanılmaya başlanır.

Görüldüğü gibi kullanımı son derece kolaydır. Telefon içerisinde çok yer kaplamaz. Telefonda kasma vb. sorunlara hiçbir biçimde yol açmaz. Paycellde limit bittiği zaman kullanabilmek için yeniden yükleme yapılması gerekir.

Paycell Karta Nasıl Para Yüklenir?

Paycell karta kişiler kendilerine en uygun gelen biçimde para yüklemesi yapabilirler. Bu yöntemler şunlardır:

  • Paycell karta en kolay para yükleme biçimi Turkcell mağazalarından olmaktadır.
  • Bir diğer yöntem cep telefonuna indirilen Paycell uygulaması üzerinden yapılır
  • Bu iki yöntem dışında Banka hesabından EFT yapılabilmesi mümkündür.
  • Bir diğer seçenek PTT matiklerdir.
  • Yine Paycell Karta ödeme yapabilmek için normal bankamatikler de kullanılabilir.

Paycell kart alınır iken satış ücretive ve inaktiflik ücreti gibi ücretler vardır. Karta yüklenecek alt ve üst limitlerde herhangi bir kısıtlama yoktur.

Paycell Kart Nereden Nasıl Temin Edilir?

Paycell nedir nasıl kullanılır sorularının yanıtlarını böylece verdikten sonra şimdi de Paycell kart nasıl temin edilir sorusunun yanıtını vermek gerekir. Bunun için Paycell müşteri hizmetleri ile doğrudan kişinin iletişime geçmesi yeterli olan bir durumdur. Bunun yanı sıra tüm Turkcell mağazalarından, Paycell anlaşmalı noktalarından, Paycell kart satış noktalarından bu kart temin edilebilir. Kart temin edildikten sonra Paycell uygulaması cep telefonuna indirilmeli ve Paycell kart aktif edilmelidir. Aktif edilmeden kartın kullanılabilmesi mümkün değildir. Her kart üzerinde farklı bir numara yazar. Bu numaralar random olan numaralardır. Kart son derece güvenlidir. Kişisel bilgiler hiçbir biçimde kart üzerinde mevcut değildir. Bu kartlar bir biçimi Migros hediye kartı gibi olan kartlara benzer. Sistem de aynı şekilde işler.

  En Çok Para Kazandıran İş Fikirleri, En Karlı İş Önerileri 2022

Paycell Kart Nerelerde Geçerlidir?

Paycell nedir sorusunun yanıtı şu ana dek ayrıntıları ile verilmiş durumdadır. Şimdi artık bir son aşamaya geçerek  Paycell nedir sorusunun yanıtı kadar önemli olan Paycell kart nerelerde geçerlidir sorusuna yanıt vermek gerekir ise şu şekilde bir açıklama yapılabilir:

Paycell kart işin temelinde Paycell logosu olan tüm yerlerde kullanılabilir. Bu logonun olduğu yerler Paycell ile anlaşmalı olan kurumlardır. O yüzden rahatlıkla kullanılabilir. Yine bu logonun olduğu mobil uygulamalarda, mobil oyunlarda ve web sitelerinde kullanılmaktadır. Kullandığı yerler değişiklik gösterebilmektedir. O yüzden bu noktada en ufak bir sorun yaşamamak için kurumun kendi sitesine bakmak gerekir.

Ayrıca 532 çağrı merkezlerinde, www.turkcell.com.tr adresinde ve ZİBUZU mobil uygulamasında her zaman için Paycell kullanılabilir durumdadır. SHELL akaryakıt istasyonu da kullanıldığı bir diğer yerdir. Buralardan kişiler kendi limitleri doğrultusunda Paycell ile gönüllerince alışveriş yapabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*