Pilot Maaşı Ne Kadar?

Pilot Maaşı
Pilot Maaşı

Bu Sayfada Bulabilecekleriniz

Pilot maaşı konusu uzun süredir merak edilen bir konu. Pek çok konuda çalışma yapanlar için maaşlarla ilgili bilgileri derliyoruz. İstanbul Havalimanı resmen faaliyete başladı.

THY olmak üzere pek çok özel şirket personel alımına başladı. Başta pilot olmak üzere uçuş personeline ilgi artarak devam ediyor. Bu süreçlerle ilgili olarak her bir seçimi ve fırsatı online olarak kullanabilir ve aşama aşama büyütebilirsiniz. Gelin maaşlarla ilgili de bilgi verelim. Maaşlara dair değişen ve yenilenen her bir güncelleme ve fırsat için daha rahat ve daha hızlı bir çalışma sunulmuş oluyor. Sizin için de değişik ve ortaya çıkarılan bir dil için büyüyen bu güzel çözümler için tek yapmanız gereken birkaç tıklama işlemi olacaktır. Aşama aşama değişen ve büyüyen güzel çalışmalar var. Pilotlar zaten para kazancını bu süreler içerisine göre ortaya çıkarıyor.

Pilotlukta gelecek 20 yılda iş bulmak garanti. Ayrıca maaşlar da oldukça yüksek. Mesleğe yeni başlayan pilot ayda 21 bin lira alırken, zaman içinde deneyim kazanan pilotun maaşı ise 60 bin lirayı buluyor. Bu da eğer özel üniversitede eğitim alınmışsa yıllık 100 bin lirayı aşan masrafın, kısa sürede dönebileceğini gösteriyor.

Pilot maaşı şu şekilde değişiyor!

Ülkemizdeki çalışmalar ve maaş merkezleri konusunda çeşitli seçenekler bulunuyor. Aşama aşama ilerleyen ve büyük bir yapıda organize edilen her bir seçenek ve fırsat için tek yapmanız gereken bireysel bir kullanım oluyor. Türkiye’de 8 bin 350 pilot görev yapıyor. Bunun 250’si kadın pilot. Her yıl hızla artan pilot ihtiyacını karşılamak için eğitim veren devlet üniversiteleri Türk Hava Kurumu Üniversitesi ve Anadolu Üniversitesi.

Ancak artan pilot ihtiyacı nedeniyle özel üniversiteler de bu dala yöneldi. Bunlar; Özyeğin Üniversitesi, Okan Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Girne Amerikan Üniversitesi ve Girne Üniversitesi. Bu okullarda yer alan eğitimlerden çıkan pilotlar, detaylı bir eğitim alıyor ve bu eğitimle birlikte kazançlarını yükseltiyorlar. Aslında mesele kazançtan ziyade deneyim. Deneyiminiz arttıkça kazancınız da bir o kadar yükseliyor. Bu da hem meslekteki sürenize hem de yaptığınız çalışmalara ve durumunuza göre değişiyor.

  Insider Trading Nedir, Yasak mı? İnsider Trading Örnekleri

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*