Ptt Kargo Sorgulama

Ptt Kargo Sorgulama
Ptt Kargo Sorgulama

PTT kargodan adınıza herhangi bir gönderi bulunmakta ise eğer PTT size telefon numaranıza özel kısa bir sms gönderecektir.
Gönderdiği kısa mesaj içeriği takip numaranızdan ve nereden takip edeceğinize dair bir linktir.

PTT gönderi takip sistemi sizlere kargonuz hakkında önemli 3 aşama gösterir bu aşamalar
1- Gönderi son durum ve teslim bilgileri
2- Gönderi kabul bilgileri
3- Gönderinin hareketleri

Ptt Kargo Sorgulama
Ptt Kargo Sorgulama

PTT Kargo Sorgulama İşlemi

Elinizde bulunan kargo takip kodu ile PTT gönderi takip sistemine giriş yaparak kodu isteyen kısma kargo takip kodunuzu girin. Daha sonra hemen alt kısmında bulunan  güvenli kodunu altta bırakılan küçük boşluğa yazın. Burada ki tüm bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmanız ve rakamları doğru yazmanız oldukça önemli. Bu işlemleri eksiksiz tamamladıktan sonra aşağı kısımda bulunan sorgula düğmesine tıklayarak işleminize devam edin. Eğer sorgulama ekranında ki bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde doldurduğunuz takdirde karşınıza kargo bilgilerinin yer aldığı bir ekran çıkacaktır. Ekranda bulunan 1 numaralı alanda size gönderilen kargonun kimin gönderdiğini, gönderen kişinin adresi, alıcının adresi, alıcının kim olduğu ve kargo alımı PTT’nin herhangi bir şubesinden yapılacağı mı yoksa kargoyu eve mi teslim edileceği gibi bilgiler bulunmaktadır. Bir alt kısımda yani 2 numaralı alanda kargoyu teslim alan kişinin bilgileri bulunmaktadır. Adı, soyadı, kargonun teslim alınış tarihi gibi notlar yer almaktadır.

3 numaraları kısım ise insanlar en çok merak ettiği kısımdır. Bu kısım PTT kargoya posta verildiği an itibari ile geçtiği tüm işlem ve yerleri gösteren kısımdır. Bu alanda kargonuz dağıtıcıya verildi gibi bir ifade görüyorsanız eğer bu demektir ki kargonuz oldukça kısa bir süre içerisinde elinize ulaşacaktır. Eğer PTT kargo takip konusunda herhangi bir bilgi almak veya kargonuzun hangi aşamada hangi işlemde olduğunu merak ediyorsanız PTT iletişim numaraları ile iletişime geçerek oldukça kolay bir şekilde kargonuzun son durumunu ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kargo takip bilgileri için sadece telefon yolu ile değil de e devlet sistemi üzerinde de kolaylıkla kargonuzun nerede ve hangi aşama da olduğunu oldukça rahat bir şekilde sorgulayarak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey e devlet sisteminize girerek PTT kargo takibini arama kısmına yazarak öğrenmek istediğiniz tüm bilgileri öğrenebilirsiniz.

  Seçime Kadar Borsa Ne Olur? Düşer mi Yükselir mi? 2023

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*