Senetle Para Veren Yerler 2018

Nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak da bazen güçlük çektiğimiz anlar olmaktadır.  bu durumla karşılaşan vatandaşlarımız bankaların sunduğu kredi ve kredi kartlarına müracaat etmektedir. Eğer kredi sicili bozuk ise farklı kaynaklardan nakit ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. bu durumda olan vatandaşlarımız en çok senetle para veren yerleri tercih etmektedir.

 

Senetle para veren yerler denildiği zaman akla ilk gelen tefeciler dir. Bunun nedeni ülkemizde oldukça yaygın ve ses getiren bir sistem olmasıdır. Tefeciler  vatandaşlardan yüksek faiz talep etmekte ve para ödenmemesi durumunda Can güvenliği ile tehdit etmektedir. Bankalarda olduğu gibi yasal yollarla sizden alacağını tahsil etmeye çalışmaz. Bu yüzden bu şekilde para almaktan uzak durmalıyız.

 

Senetle Para Veren Yerler

Çeşitli nakit ihtiyaçlarımızı karşılamak için bankaların sunduğu kredi ve kredi kartlarına   yönelmekteyiz. Eğer daha önce bankalardan kredi ve Kredi kartı kullandıysak geri ödemesini Yapamayarak   sicilimizi bozduysak bankalardan kredi ve kredi kartı almamız imkansız bir hal almaktadır. Buna karşı karşıya kalan vatandaşlarımız acil nakit ihtiyaçlarını karşılamanın yollarını aramaktadır. Senetle nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz yöntemlere  aşağıda yer verdik.

 

Kuyumcu

Aslında çok bilindik bir yöntemdir. daha önce çalıştığınız bir kuyumcu var ise veya bir yakınınızın sürekli alışveriş yaptığı bir kuyumcu varsa bu  Kuyumculardan senet karşılığı altın alabilirsiniz. aldığınız altınları başka bir kuyumcuda bozdurarak paraya çevirebilirsiniz.Bu şekilde yaptığınız zaman almış olduğunuz altının alış fiyatı ile satış fiyatı farkı olduğu için bir miktar zararınız olacaktır.

 

Telefon mağazası

Birçok Alışveriş Merkezi ve cep telefonu satan mağaza vatandaşlara kredi kartıyla telefon verdiği gibi senetle de telefon vermektedir. Günümüzde fiyatı  5000 TL’ye kadar telefonlar bulunmaktadır. Bu telefonlardan ihtiyacınıza göre alarak telefoncu dükkanlarına satabilirsiniz. yalnız burada daha fazla zarar etmeliyiz söz konusudur.Çünkü  almış olacağınız telefona vade farkı konulmaktadır. Ayrıca telefonu alacak olan telefoncu kar payı düşeceği için Bu yöntemle nakit ihtiyacı karşılamak biraz daha masraflıdır.

  İninal Kart Nedir ? Nereden Alınır ?

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR : Düşük Kredi Notuna Kredi Veren Bankalar – 2018 YENİ

 

Kredi notu düşüklere kredi

Yukarıda bahsettiğimiz yöntemler ülkemizde sıkça karşılaştığımız nakit ihtiyacını karşılama yöntemleridir.Bu şekilde nakit ihtiyacını karşılamak istemeyen tüketiciler için farklı yöntemler de var. Bankalarla olan geçmişteki işlemlerinden dolayı Kredi notu düşük veya sicili bozuk ise  Bankaya kredi veya kredi kart başvurusunda bulunduğu zaman olumsuz yanıt almaktadır. bu durumla karşılaşan tüketiciler aracı firmalar ile bankalardan kredi kullanabilirler. Büyük firmalar sigortasız, çalışmayan, Kredi notu düşük ve sicili bozuk kişilere bankalardan kredi çıkartmaktadır. Bu hizmeti komisyon karşılığı yapmaktadırlar. Komisyon bankadan istenilen Kredi çekildikten sonra verilmektedir.

Kredi notunuz çok düşük değil ise ailenizden birini ya da bir yakınınızı kefil göstererek Kredi çekmeyi de deneyebilirsiniz.Bu   durum sicili bozuk olan kişiler için geçerli değildir. Bankalar sicili bozuk olan kişilere kefil veya ipotek yoluyla dahi kredi vermemektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*