Tarla Kredisi Veren Bankalar Hangisi

Tarımsal faaliyetlerimiz içinde bankaların sunduğu kredilerden faydalanmak isteriz.Özellikle  çiftçiler faaliyetlerini sürdürmek için tarla kredisi veren bankaları araştırmaktadır.

Tarla Kredisi Veren Bankalar

Her bankanın kredi verirken desteklediği bir alan bulunmaktadır. Tarım kredilerinde de Ziraat Bankası,Şekerbank ve Denizbank ön plana çıkmaktadır. Bu üç banka ağırlıklı olarak bu alanda faaliyet gösteren tüketicilere kredi kampanyaları düzenlemektedir.Günümüzde tarımsal faaliyetler çok çeşitlidir. Bu faaliyetlerden en önemliside tarla  İşletmeciliği’ dir.

 

Tarla işleriyle uğraşan çiftçilerin arazi,tohum,gübre ve mazot gibi giderleri bulunmaktadır. Bu tür giderlerin karşılanması için Ziraat bankası çiftci kredisi vermektedir. Bunun dışında tarla alımı için Ziraat bankası,QNB Finansbank ve Şekerbank kredi vermektedir.

 

Ziraat Bankası Tarla Kredisi

 

Ziraat bankası üzerinde tarımsal faaliyet yapılması için alınacak olan tarlalar için kredi vermektedir.Üstelik düşük faizli kredi imkanı bulunmaktadır.Parca parca hisse alımı yada hissedar olan kardeşlerden hissesinin alımı için de kredi kullanabilirsiniz.Ziraat bankası tarla kredisi almak için gerekli belgeler aşağıda yer almaktadır.

 

Gerekli Belgeler

 

 • Nüfus cüzdanı

 

 • Çiftçi Belgesi ( ÇKS Belgesi )

 

 • Tapu,Kontrat benzeri tarımsal işletmeyi teşvik edici belgeler

 

 • Talep edilen kredi için gösterilecek teminat için belgeler

 

 • Faaliyeti süren işletmelerinizden  son 3 yıla ait bilanço ve gelir tablosu

Ayrıca Ziraat Bankası Çiftçi Kredisi Bağlantısına tıklayarak Ziraat bankasının hangi faaliyetler için çiftçilere kredi veriyor daha detaylı bilgi bulabilirsiniz.

 

QNB Finansbank Tarla Kredisi

 

QNB Finansbank yatırım amaçlı alınacak tarlalar için yada hissedar olduğunuz yani ortağı olduğunuz tarlaların tamamını alabilmeniz için çiftçilere kredi vermektedir.

Tarla kredisi için yapılacak olan yatırımın %75’ine kadar kredi verilmektedir. Bu oran özel durumlarda %85’e kadar da çıkartılmaktadır.

  İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar Hangisi

İpotek gösterilerek çekilecek olan kredilerde kredi vadesi 120 aya kadar çıkartılmaktadır.

Ayrıca kredi taksitleri  aylık,3 ayda bir,6 ayda bir yada yılda bir olarak düzenlenmektedir.

 

Gerekli Belgeler

 

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

 

 • Çiftçilik Belgesi

 

 • ÇKS Belgesi ( Çiftçi kayıt sistemi )

 

 

 • Alınacak olan tarlanın Ekspertiz Değeri

 

 

 • Satın alınan kişinin kimlik fotokopisi

 

 • Gerekli görülmesi durumunda teminat ve ek belgeler

 

Şekerbank Tarla Kredisi

 

Şekerbank hisse halindeki tarlaların hisselerinin alınmasında,mevcut tarlanın büyütülmesi için etrafından tarla alınması için ya da yatırımlık tarla almak isteyen çiftçilere tarla kredisi vermektedir.60 aya kadar vade seçeneği ile yılda 1 ödemeli tarla kredisi için en yakın şekerbank şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.Alacağınız tarlanın ekspertiz değerine göre %75’ine kadar kredi imkanı bulunmaktadır.

 

Koşullar

 

 • Tarımsal faaliyet yapıyor yada yapılacak olmalı

 

 • Tapuda kaydı olmalıdır

 

 • Üzerinde takyidat yada herhangi bir anlaşmazlık olmamalıdır.

Daha fazla bilgi almak için Şekerbank Tarla Kredisi bağlantısına tıklayın.

Yukarıda tarla kredisi veren bankalar hakkında bilgi paylaştık.Eğer konu ile alakalı yada farklı bir konuda sormak istediğiniz konu varsa bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*