Western Union Nedir? Nasıl Para Transferi Yapılır?

Yabancı bir para gönderme sistemi olarak tanıdığımız Western Union, özellikle para transferi konusunda hepimizi mutlu eden ve uygun fiyatları ile çözüm üretmemiz sağlayan bir sitedir. Western Union ’da işlem yapabilmeniz için yalnızca nüfus cüzdanınız ya da pasaportunuzun olması gerekiyor. Burada size anlatmak gerekirse anlaşmalı olan bankalardan bu hizmeti alabilirsiniz. Western Union’la anlaşması bulunan bankalar ise Akbank, Albaraka, AnadoluBank, BurganBank, FibaBanka, Finansbank, Garanti, İngBank, ŞekerBank, Teb, İşBankası, TürkiyeFinans, YapıKredi, ZiraatBankası ve Ptt şubeleri şeklinde sıralanıyor.

Bu konuda sağlıklı bir gönderme yapmanız için öncelikle işleme başlamanız gerekiyor. İşleme başlamanız için öncelikli olarak size sunulan formu doldurmak durumundasınız. Haliyle de tek bir tıklama yeterli olacaktır bunun için. Burada gerekli olan tüm bilgiler yer alacaktır.

Aşağıdaki bilgileri aşama aşama uygulayın:

Bu bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra banka personeli sisteme giriş yapar ve hesap karşı tarafın kullanımına açık hale gelir. Banka personeli size MTCN numarası verecektir. Bu numarayı alıcıya bildirmeniz gerekiyor. Aynı kişiye birden fazla işlem gönderimi yapabilirsiniz. Bu sayede de uluslararası bir para yollama biçimini seçmiş olursunuz.

Eğer ki yukarıda belirttiğimiz bankalardan birinde hesabınız varsa buraya transfer yaparak gerçekleştirilebilir. Bazı bankalar internet sitelerinden bu hizmeti verebildiklerinden dolayı bankaya da gitmenize gerek yoktur. Eğer ki amacınız para almak ise bu durumda para alma formunu doldurmanız gerekli. Ama karşı tarafın size vereceği MTCN numarasını mutlaka almanız gerekiyor.

Şimdiden bu konuya dair bütün güncel çalışmaları sizlere sunmaya devam ediyoruz. Geç kalmayın ve aşama aşama biten her yeniliği tek bir tıklama ile kullanmaya başlayın.

  İnternetten Ücretsiz E-Devlet Şifresi Alma

Western Union Dolar Komisyon Ücretleri

  • 0-100 arası 15 dolar
  • 100-200 arası 20 dolar
  • 200-300 arası 30 dolar
  • 300-400 arası 35 dolar
  • 1000-1500 arası 75 dolar

Western Union Euro Komisyon Ücretleri

  • 0-100 arası 10 Euro
  • 100-200 arası 20 Euro
  • 200-300 arası 30 Euro
  • 400-500 arası 45 Euro
  • 1000-1500 arası 80 Euro

 

Transfer işlerine dair güncel olarak belirtilen ve organize edilen her türlü seçeneği de tek başına kullanabilir ve aşama aşama büyütebilirsiniz. Bu yüzden yer alan bütün kaliteli yaklaşımları ve organize edilen çözümleri sizler de keyifle ve ayrıcalıklarla kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*