Yapı Kredi Günlük Para Çekme Limiti, YKB ATM’si Para Çekme Limiti 2022

Yapı kredi bankası atm para çekme limiti
yapı kredi para çekme limtii ne kadar? Yapı Kredi ATM günlük para çekme limiti

Bankaların ATM’lerinden para çekerken, bankalar tarafından belirlenen tutarlarla işlem yapılabilmektedir. Bu nedenle vatandaşlar bazen mağduriyetler yaşayabilmektedir. Bu nedenle hangi bankada günlük para çekme limiti ne kadar diye öğrenmek herkes için önemlidir. Bu anlamda Yapı Kredi günlük para çekme limiti ne kadar? Yapı Kredi ATM’sinden günlük maksimum kaç TL çekilebilir sorularının cevaplarını paylaşıyoruz. Ayrıca günlük havale ve eft limitleri gibi işlemlerin alt ve üst sınırlarını da sizlerle paylaştık.

Yapı Kredi bankası 1994 yılından bu yana hizmet veren köklü bankalardan birisidir. Tam 68 yıldır çeşitli alanlarda çalışan banka “Hizmette Sınır Yoktur” mottosu ile faaliyetlerini sürdürmektedir. Yapı Kredi bankası aynı zamanda Türkiye’nin ilk özel sermayeli ulusal bankası olma özelliğini taşımaktadır. Hem verdiği hizmetler hem de müşterilerine sağladığı kredi imkânları sayesinde Türkiye finans sektörünün liderlerinden biri olan Yapı Kredi, 2015 yılında dijital bankacılık hizmetlerine başlamış ve 2020 yılında “Türkiye’nin En İyi Dijital Bankası” ödülünü almıştır. Bu ödülün yanı sıra pek çok başarıya da imza atan banka, müşterilerine en iyi hizmeti vermeyi amaçlamaktadır. Türkiye’ de 2.600’ü aşkın ATM’ si bulunan Yapı Kredi Bankası, müşterilerinin para çekme ve para transferi işlemlerini kolayca yapmalarına olanak sağlamaktadır.

YAPI KREDİ GÜNLÜK PARA ÇEKME LİMİTİ NE KADAR?

Bankaların günlük para çekme limiti, ATM’ler aracılığı ile hesabınızdan 1 günde alabileceğiniz maksimum tutarı belirtmektedir. Yapı Kredi günlük para çekme limiti, müşterilere özel olarak tanımlanmaktadır. Bankanın bireysel müşterileri ATM’ler aracılığıyla hesaplarından maksimum 2.000 TL çekebilirler. Ancak Yapı Kredi bankasının kurumsal müşterilerinde bu limit 5.000 TL’ ye çıkmaktadır. Eğer Yapı kredi bankasının bireysel müşterileri 24 saat içinde ATM’den en fazla iki bin TL çekebilirken, kurumsal müşterileri beş bin TL’ye kadar nakit para çekme işlemlerini gerçekleştirebilirler. Yapı Kredi bankasının 7/24 Hizmet veren ATM’leri aracılığıyla hesabınızdan maksimum limit kadar para çekebilirsiniz.

  İhtiyaç ve Ev Kredisi Faiz Oranları Ne Olacak ?

ATM’ den günlük para çekme limiti her gece 00:00’ da yenilenmektedir. Haftanın her günü 24 saat hizmet veren ATM’ler de gece yarısından sonra yenilenen bu limit, yeni işlem gerçekleştirebilmenize olanak sağlar. Bu sayede Yapı Kredi bankasının bireysel müşterisiyseniz hem akşamüstü iki bin TL hem de gece yarısından sonra 2.000 TL nakit para çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

YAPI KREDİ GÜNLÜK HAVALE VE EFT LİMİTİ NE KADAR?

Farklı hesaba para transferleri, havale ve EFT gibi birçok işlemin gerçekleştiği dijital bankacılık, kolaylığı sayesinde günümüzde sıklıkla kullanılmaktadır. Yapı Kredi bankası, başka hesaba havale işlemleri için günlük üst limiti 300.000 TL olarak kullanıma sunmuştur. Hem havale hem de EFT (Elektronik Fon Transferi) işlemleri için geçerli olan bu limit, döviz işlemlerinde ise 100.000 USD olarak belirlenmiştir.

YAPI KREDİ HAVALE VE EFT YAPILABİLEN SAATLER

Yapı Kredi müşterileri, hesaplar arası transfer için her saatte gönderim sağlayabilirken, EFT işlemlerini sadece belirli saatler aracılığıyla gerçekleştirebilmektedir. Yapı Kredi EFT mobil işlem saatleri sabah 08:30 akşam 16:00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler dışında yapacağınız EFT’ler ertesi güne kalabilir veya ek ücretlendirmeye tabi tutulabilir. Ancak bankanın havale işlemleri için böyle bir limit bulunmamaktadır. Müşteriler Yapı Kredi mobil bankacılık aracılığıyla 7/24 havale yapabilir, hesaplar arasında veya farklı bir hesaba para aktarımı sağlayabilirler.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*