18 Yaş Altı Kredi Kartı 2020

Kanunlarımızda bir bireyin ‘reşit’ olma yaşı (18) on sekizdir. Bu sebeple resmi birçok işlerimizi ebeveynlerimizden bağımsız yapabilmek için gerek resmi gerek özel kuruluşlar, bir takım işlemler için on sekiz yaşı sınır olarak belirlemiştir. Bankaların kredi vermesi ya da kredi kartı sahibi olabilmek içinde ilk şart tabi ki reşit olmaktır. Fakat bazı bankalar on sekiz yaş altına da kredi kartı verebilmektedirler. Gençlerimiz çoğu zaman öğrenci olarak yaşadığı ilden uzak yere gitmek durumunda kalabiliyorlar. Her zaman aileye ulaşamayabiliyorlar. Bu gibi durumlarda bu kredi kartları çok işe yaramaktadırlar.

18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar

Ziraat Bankası, Akbank, Halk Bank, Odeabank, Finansbank, Garanti Bankası, Yapı Kredi. İlk olarak İş bankasının başlattığı bir uygulamaydı, on iki yaşını dolduranlara belirli kurallar çerçevesinde hesap açılabiliyor, kredi kartı verilebiliyordu. Ebeveynlerinden birisiyle bankaya gidip hesap açtırılması gerekiyor.

Hesap açıldıktan sonra velinin izin vermesiyle gereken işlemler yapılır. Geri kalan tüm işlemler artık veli olmaksızın birey tarafından yapılabilir. ATM üzerinden tüm işlerini halledebilir. Yukarıda adı geçen tüm bankaların şubelerine başvurduğunuz takdirde, sizde on sekiz yaş altı çocuklarınız için kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

  Kart Aidatı Almayan Bankalar 2020

18 Yaş Altı Verilen Kartlar

İş Bankası genç bireyler için banka hesabı açmaktadır. Ailenin onayı dâhilinde ‘ilk imza’ adıyla geçlerimize kredi kartı vermektedir. Yurt içinde ve dışında kullanabileceğiniz bu kart gençlerimize kolaylık sağlamaktadır. Vakıfbank ‘genç bankomat kart’ on sekiz yaş altına verilen diğer bir karttır. Yirmi dört yaşına kadar da kullanabilirsiniz. Akbank Eksi-26 Kart, bu kartın hesabına havale işlemlerinde ücret alınmaz.

Eğitim kredisinden de yararlanılabilir. Ziraat Bankası hesap kartı genç bireylerin imdadına yetişir. Hesabınızda bulunan parayı alışverişlerinizde ve nakit ihtiyacınızda kullanabilirsiniz.  Kuveyt Türk Altın Hesap banka kartına sahip olmak için on sekiz yaş şartı yoktur. Aile ve vasilerin onayı ile bu karta da sahip olabilirsiniz.

2 yorum

  1. Buğra, katılıyorum sana üniversitede 500 TL’ lik kart için Anne Babayı arıyorlardı. Aslında kredi kartı mantıklı kullanılırsa faydalı, artık kart kullanmayanlara kredi bile vermiyorlar.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*