Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır? Bitcoin’e Yatırım Yapma Yolları Güncel

bitcoin yatırımı nasıl yapılır?
bitcoin yatırımı yaparken nelere dikkat edilmeli

Kısaca btc olarak bilinen bitcoin yazılım geliştiricisi Satoshi Nakamoto aracılığı ile yazılımı geliştirilen dijital para birimi ve eşler arası ödeme sistemi olarak bilinir. Başlangıcı itibariyle genel itibarıyla kamuoyu tarafından pek tanınmasa da bitcoin son dönemlerde finansal dünyada pek çok ilgi gördü. Görülen popülerlik aracılığı ile bitcoin yatırımı yapma süreci son zamanlarda hiç olmadığı kadar rağbet görmeye başladı.

Bitcoin Yatırımı Nasıl Yapılır?

Bitcoin kripto para biriminin normal bir yatırım aracı olmadığını örnek verilecek olursa hisse senedi gibi olmadığını daha öncesinde dengesiz bir emtia gibi olduğunu unutmamakta fayda olacaktır. Bu sebeple riskleri tanımadan ve algılamadan kesinlikle satın alınmaması gerekir.

Kripto para borsaları aracılığı ile bitcoin yatırımı yapılabileceği gibi, forex piyasalarından veya bitcoin bürolarından da yatırım yapma fırsatı yakalanabilir.

Bitcoin Yatırımına Takip Edilmesi Gereken Adımlar Nelerdir?

  • Bitcoin cüzdanı oluşturulmalı. Bitcoin alım satımı açısından yeni başlayacak katılımcılar için hiç olmadığı kadar kolay bir hal aldı. İlk etapta bir bitcoin cüzdanı adı verilen dijital ortama kayıt olunması gerekir. Sonrasında da Anlaşılacağı üzere, bitcoin satın alınması ile saklanması ve satışının gerçekleştirilmesi imkânı tanıması gerekir. Evrensel bir bitcoin çek hesabı gibi düşünülebilir. Fakat bir çek hesabından değişik olarak, bitcoin cüzdanını başlatmak genel itibariyle 1 dakikadan daha çok az sürer. İşlemler ise çevrimiçi bir şekilde yapılabilir ve oldukça basittir.
  • Bitcoin cüzdanına banka hesabını bağlanması gerekir. Bir cüzdan olduğunda, içini bitcoinle doldurma zamanı artık geldi demektir. Genel itibari ile bunu yapmak amacıyla bir Paypal hesabı oluştururken ya da bir başka çevrimiçi ödeme hizmetine üye olurken, gerçek dünyadaki bir banka hesabına ilişkin çeşitli mali ayrıntıları sağlamak gerekir. Genellikle, En azından bir banka hesap numarası ile hesabın yönlendirme numarasını ve hesapta göründüğü gibi tam ismi ihtiyaç olacaktır. Bunlar ise neredeyse her zaman çevrimiçi bankacılık hesaplarında ya da kağıt şeklinde bulunabiliyor. Ayrıca, bir telefon numarası gibi iletişim aracının da üye olurken bilinmesinde fayda olacaktır.
  • Banka hesabını bitcoin kripto para birimi cüzdanına bağlamak, bireysel güvenlik açısından çevrimiçi alışveriş yapmaktan çok daha fazla bir riski meydana getirmez. Neredeyse bütün saygın birçok hizmetler, şifreleme ile güvenlik hususundaki yüksek standartlar yanına reklamını yapmaktan çekinmez.
  Delist Ne Demek? Neden Delist Olur? Delist Olan Coin Ne Olur?

Düzenli Bir Satın Alma Planı Oluşturulmalı

Bitcoin kripto para birimine yatırım yapma hususunda ciddi olan katılımcıların, sanal para birimini satın almak açısından her maaşlarını küçük bir bölümüne ayırmaları istemeleri doğaldır. Bu, bir defa da büyük bir harcama olmadan zaman içerisinde çok daha fazla bir çocuğun biriktirmek açısından iyi de mantıklı bir yöntemdir. Pek çok bitcoin cüzdan, bitcoin satın almak maksadı ile düzenli bir şekilde para çekme imkânı tanır. Belirli miktarda para belirtilir ve bu para düzenli bir aralıklar ile siz hesaptan çekilir ev bitcoin otomatik olarak satın almak açısından kullanılır.

Bitcoin Yatırım Firmasına Girilebilir

Doğrudan bitcoin alım satım işlemlerinden “daha az riskli” ilan edilen bir uygulama, doğrudan yatırım ajansına para koymaktır. Örnek verilecek olursa bitcoin yatırım ortaklığı ile ilgili faaliyet gösteren pek çok şirket vardır. Özellikle de çeşitli arama motorlarında bu şirketleri ile ilgili güvenilirlik hususunda testi geçen firmalara yatırım yapmak ve bu firmaların aracı kuruluş statüsünde işlem yaparak, bitcoin kripto para piyasasında faaliyet gösterip katılımcısının çok daha fazla para kazanılmasında mümkündür.

Bitcoin Yatırımı Kazandırır mı?

Bitcoin veya altcoin yatırımları son dönemde yatırımcılarına oldukça yüksek getiriler sunmuştur. Ancak bir kaç ay öncesine kadar ciddi kayıplar yaşayan yatırımcılar da vardı. Dolayısı ile bu tür kripto para yatırımları için önemli olan doğru zamanda yatırım yapmaktır. Bitcoin fiyatı düşükken alıp, yükseldiğinde bozdurursanız kazanç elde etmiş olursunuz. Ancak tepe noktada bitcoin yatırımı yapan bazı yatırımcıların kazanç sağlama ihtimali oldukça düşük olmaktadır. Dolayısı ile bitcoin yatırımlarınızı doğru zamanda, doğru borsalar aracılığı ile gerçekleştirmelisiniz. Bitcoin yatırımlarınızın gizliliği ile alakalı merak ettiklerine bitcoin işlemleri gizli mi başlıklı sayfadan ulaşabilirsiniz.

  Faize Alternatif Yatırım Araçları, Faiz Dışında Para Değerlendirme Yolları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*