Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır? ( Tüm Bankalar İçin Detaylı Anlatım )

kredi kartı şifresi nasıl alınır
banka kartı şifresi alma, kredi kartı şifresi alma yoları

Günümüzde alışveriş yaptığımız zaman çeşitli ödeme yollarına başvururuz. Nakit ödeme yolu artık demode olmuş denilebilir. Nakit yerine artık insanlar kredi kartı ile ödeme yolunu daha çok kullanıyorlar. Geçtiğimiz senelere bakarsak daha kredi kartı kullanım oranı geçen senelere göre artış göstermekte.

Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Bu kadar teknolojik bir çağda yaşıyorken bir sürü şifre aklımızda tutmak gerçekten çok zor. Sosyal medya hesaplarından banka kartlarına hatta evlerimize bile şifre ile giriyoruz. Peki, hiç merak ettik mi kredi kartı şifresi nasıl alınır? Gelin birlikte bütün bankaların kredi kartı şifrelerini nasıl alındığını göz atalım. Ve kendi banka şifremizi kimsenin yardımı olmadan nasıl alabileceğimizi öğrenelim.

Bir banka kartı sipariş ettiğimiz zaman genellikle kart kurye ile kapınıza kadar gelir. Kart elimize ulaştığında bazı kartlarda şifre geçici olarak belirlenmiştir ve elimize ulaşan kartın içerisinde gelmiş olduğu zarfın içinde bulunur. Ama bazı istisnai durumlar vardır ki şifreler geçici olarak belirlenmemiştir ve bu şifreyi biz belirleyeceğizdir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda yapacağımız şey çok basit. Hemen elimize ulaşan banka kartının müşteri servisi ile iletişime geçerek kartımızın şifresini ne olduğunu öğrenebiliriz ve kartımızın şifresini belirleyebiliriz. İstediğimiz takdirde bankaya gidip yüz yüzü olarak da bu işlemi gerçekleştirebiliriz.

Artık akıllı telefonlara inebilen mobil bankacılık uygulamaları sayesinde şifremizi bu uygulamalar üzerinden ve rahatça kontrol edebiliriz.

SMS yolu ile de kart şifresi belirlerken de telefonumuzun mesaj bölümünü ismimizi soy ismimizi ve elimizdeki kredi kartının son 4 hanesindeki rakamları yazarak bankanın numarasına SMS olarak gönderilebilir. Ve şifreye kolaylıkla ulaşılabilir.

  Neteller Nedir ? Neteller Nasıl Kullanılır ? Net + Kart Nedir ?

Şimdi gelin de biraz daha ayrıntıya girelim İŞ bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi ve diğer bankaların bu işlemi nasıl gerçekleştirmemize olanak sağladığına bir göz atalım.

İş Bankası Banka Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

0850 724 0 724 nolu müşteri hizmetleri servisini arayarak karşımızdaki TL sekreterim bize sormuş olduğu sorulara cevap vererek kendi kredi kartı şifremizi rahatça oluşturabiliriz. Veyahut kart işlemleri için mobil uygulama ya da internet tabanlı uygulama kullanılarak şifremizi değiştirmemiz de mümkün.

SMS yolu ile değiştirmek istiyorsak SIFRE yazıp kartınızın son 4 hanesindeki rakamları girerek 4402 ye SMS atmamız yeterli.

Garanti BBVA kart Şifresi Nasıl Alınır?

Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası olan 444 0 333 nolu numarayı arayarak kart şifremizi değiştirebilir veya kartımız ile ilgili herhangi bir işleme hızlı bir şekilde yapabiliriz. İsteyen müşteriler ise bankanın kendilerini yakın bir şubesine müracaat ederek bu işleme yüz yüze olarak gerçekleştirebilmektedir.

Yapı Kredi Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Yapı Kredi’nin sistemi diğer bankalara göre biraz daha farklıdır. Bankanın müşterilerinin tüm şifreleri için oluşturduğu şifre merkezinde aramaları ve bu yol ile şifrelerini değiştirmeleri veya yeni şifre almaları mümkündür. Ya da Yapı Kredi’nin mobil bankacılık uygulamasını kullanarak internet üzerinden Online olarak kart şifresi alabilirler. Bir diğer yol ise bankanın şubesini ziyaret etmektir bu sayede şifremizi bu yollardan bir ile değiştirip yeni şifre alabiliriz.

Ziraat Bankası Kart Şifresi Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası kart şifresi almak için müşterilerin yapacağı farklı yollar vardır. Şubeyi şahsen ziyaret ederek şifrelerini alabilirler ve diğer kart işlemini gerçekleştirebilirler. Ben şubeye gitmek istemiyorum telefonumdan halletmek istiyorum diyenler için ise 0850 258 00 00 nolu numarayı arayarak müşteri temsilcisi ile konuşarak evlerinden çıkmalarına gerek kalmadan şifre işlemlerini kolaylıkla yönetebilirler.

  Alo Garanti direk müşteri hizmetlerine bağlanma

Kart şifresi almak için yollarımızı gösterdik. Sizde bu göstermiş olduğumuz yollardan aklınıza yatan ile kredi kartı şifresi alabilir veya kart işlemlerinizi yönetebilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*