En Düşük Faizli Konut Kredisi Veren Bankalar

Ev almak isteyen kişiler   gerekli birikimi yoksa bankaların konut  kredisinden yararlanarak ev almak istiyor. Kredi çekmeden önce en düşük faizli konut kredisi veren bankalar hangisi araştırmalı gerekli koşulları taşıyorsa eğer en düşük faizli konut kredisini tercih etmelidir.

  • Faizi düşük konut kredisi alabilmek için bankaların konut kredisi faiz oranlarını araştırmalısınız.Gelir durumunuz iyi ise ve kredi notunuz da yüksek ise en düşük faizi veren bankadan kredi çekme imkanınız olabilir.

 

  • Bankalar tüketicilere 240 ay vadeye kadar konut kredisi vermektedir.Konut kredilerinde faiz oranları % 1,38‘den başlamaktadır.Konut kredisi alırken En uygun krediyi veren bankalar tercih edilmelidir.

 

  • Gelir durumunuz çok yüksek değil ise ve kredi notunuzda yüksek değil ise Kolay Kredi veren bankalar tercih edilmelidir.Kredi başvurunuz peş peşe  olumsuz sonuçlanırsa farklı bankalarda size konut kredisi vermez.Bu durumdaki tüketiciler öncelikle Kolay Kredi Veren Bankaları tercih etmelidir.

Düşük Faizli Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Ev fiyatlarının artması ile konut kredisi çekerken vatandaşlarımızı daha temkinli davranmaktadır.Konut kredisini en uygun hangi bankalar veriyorsa onları tercih etmektedir.Bunu öğrenmek için bankaların faiz oranlarına bakılması yeterlidir.Bankaların faiz oranlarını karşılaştırmalı ve kendi koşullarını da göz önünde bulundurarak kredi çekebileceği bankayı tercih etmelidir.Konut kredilerinin güncel faiz oranları aşağıda yer almaktadır.

 

Devlet Bankalarından Düşük Faizli Konut Kredisi

Konut kredilerinde genelde en uygun krediyi kamu bankaları vermektedir.Kamu bankalarından kredi almak oldukça zordur.Kamu bankaları genelde kamu çalışanlarına kredi vermektedir.Bu yüzden tüketiciler genellikle konut kredisini ve ihtiyaç kredisini özel bankalardan almaktadır.

 

 

  Evlilik Kredisi 2020, Evlilik Kredisi Nasıl Alınıyor?

5 yorum

  1. En düşük faizli konut kredisi veren banka kesinlikle Ziraat Bankası’dır. Üstelik masraf oranları da çok düşük. Ülkemiz ekonomisi büyük oranda konut sektörüne bağlı. Ziraat Bankası da devlet bankası olduğu için sektörü ayakta tutmak için çok uygun faiz oranlarıyla konut kredisi veriyor. Ziraat’e sormadan konut kredisi çekmeyin arkadaşlar

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*