En Uygun Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi 2020

Bu makalede genel olarak ihtiyaç kredisi nedir, uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları kaçtır gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz. Sizlerde takip ettiğiniz ihtiyaç kredisi kampanyalarını konu altından paylaşarak güncel kredi kampanyalarından okuyucularımızı haberdar edebilirsiniz. Lafı fazla uzatmadan ihtiyaç kredisi nedir sorusunun cevabı ile girişimizi yapalım.

İhtiyaç Kredisi Nedir ?

Bazı zamanlarda yüklü miktarlarda paraya bir anda ihtiyaç duyabilmekteyiz. Çevremizi araştırıp soruşturmakta ancak çoğu zaman istediğimiz parayı toplayamamaktayız. İşte bu durumlarda karşımıza Bankaların bizlere sunmuş oldukları avantajlardan bir tanesi olan ihtiyaç kredileri çıkmaktadır. İhtiyaç kredileri insanların çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek için Bankalar’dan almakta olduğu kredi tipine denilmektedir. İhtiyaç kredisi kullanırken en dikkat edilmesi gereken nokta elbette ki faiz oranları olmaktadır.

En uygun kredi faizini sunan bankadan kredi almak müşterilerin yararına olacaktır. Birçok banka 2020 yılına özel ihtiyaç kredisi kampanyaları düzenlemektedir. Ülkemizde bankacılık sistemi oldukça gelişmiş ve yatırımcı ihtiyaçlarına uygun avantajlı kampanyalar sunabiliyor olsa da son dönemde kredi faizlerinin yüksekliği kredi kullanmak isteyenlerin akıllarında soru işaretlerini de beraberinde getirmeye devam etmektedir.

İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

En uygun ihtiyaç kredisi veren bankalara bu dönemde baktığımızda 1,99 civarında bir oranla kredi verildiğini görmekteyiz. Bu oran geçtiğimiz yıl başına dönüp baktığımızda oldukça yüksek bir kredi faizi diyebiliriz. Ancak yükselen dolar kuru, enflasyon baz alınınca faizlerle birlikte kredi faizleri de doğal olarak yükselmiş oldu.

  Kıdem Tazminatı Nedir? Kıdem Tazminatı Nasıl Alınır?

Uygun ihtiyaç kredisi veren bankalar dönem dönem değişiklik gösterebilmektedir. Yapılan kampanyalar ile farklı bankalar dönem dönem en uygun ihtiyaç kredisi sunan bankalar arasına girebilmektedir. Bazen İng Bank en uygun kredi sunan banka konumunda olurken bazen Ziraat bankası veya Garanti bankası bu konumda olabilmektedir. Bu durum bankaların o dönemki ihtiyaç ve kampanyalarına göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kredi sistemi içerisinde faiz oranları şu an için %1’in üzerindedir. Ancak 2019 yılında düşen kurlar ile birlikte ve Abd Merkez Bankası Fed tarafından uygulanacak para politikasının bir miktar gevşeyeceği tahmin edildiğinden kredi faizlerinde aşağı yönlü bir hareketin oluşacağı tahmin ediliyor. Bu nedenle 2019 yılı 2018 e göre daha cuzi oranlarla kredi alabildiğimiz bir yıl olacak gibi görünüyor.

En Uygun İhtiyaç Kredisi Sunan Bankalar

Kredi faizlerinin düşmesi her zaman için müşterilerin yararına olan bir durumdur. Aslında kredi faizlerinin yüksek oluşu bankalarında yararına olan bir durum değildir. Yani faizlerin düşük olması genel anlamda ülke ekonomisi için ve yatırım yapmayı düşünenler için olumsuz bir durumdur. Ama enflasyon oranları ,döviz kuru hareketleri ve benzeri detaylar faizlerin bu oranlarda kalmasını şuan için zorunlu kılmaktadır gibi duruyor.

Devlet bankaları son zamanlarda konut kredisi faizlerinde oldukça düşük oranlar sunmaya başladı. Öyle ki %1 in altında oranlarla konut kredisi faizi sunulabilmekte. Ancak 2019 yılının başında şuan için en uygun ihtiyaç kredisi veren bankalara baktığımızda faiz oranı 1,99 olarak görülüyor. Şuan ihtiyaç kredisi kullanmak istediğinizde, CepteTeb ve İng Bank’dan bu faiz oranları ile yani 1,99 ile kredi kullanabiliyorsunuz.

  Swot Analizi Nedir?

Örneğin İng Bank’dan 5000 TL lik bir kredi kullandınız. Bu ihtiyaç kredinzin 12 ayda geri ödemesi toplam 5,834 TL olmaktadır. Yine bir başka örnek verecek olursak Vakıfbank’ın yeni yıl için düzenlemiş olduğu kredi kampanyasında faiz oranı %2,32 dir. Bu durumda 5000 tl Vakıfbank’dan kredi kullanmak istediğinizde toplam geri ödeme tutarı 5,975 TL olmaktadır.

Bankaların kredi verdiği tutarlar ve oranlar dönem dönem değişiklikler gösterebilmektedir. Bu nedenle Bankaların güncel kredi kampanyalarını öğrenmek için bankaların resmi web sitelerini ziyaret edebilir veya bankaların müşteri temsilcilikleri ile görüşebilirsiniz.

7 yorum

  1. Bir anda lazım olan acil para ihtiyacını az faiz oranlarıyla karşılamak için en iyisi ihtiyaç kredisi. İş yaparken de lazım oluyor ara ara. Çekmek durumunda kalıyorum faiz oranları gerçekten düşük.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*