En Uygun Kredi Veren Bankalar Hangisi

Tüketiciler bankalardan kredi almadan önce kapsamlı olarak araştırmalıdır.Mevcut kredi kampanyalarına bakılmalı ve kredi hesaplama sistemleri üzerinden bankaların kredi faizlerini karşılaştırmalı’dır.Böylece Size En uygun kredi veren bankalar hangisi öğrenmiş olursunuz.

 

Kredi faiz oranlarını araştırdınız ve kredi kullanacağınız bankaya karar vereceksiniz.Bu durumda birden fazla alternatif banka tercih etmelisiniz.Bazı bankalar sizin koşullarınızı yeterli bulmayarak kredinizi onaylamaya bilir.Bankalar tüketicilerin aylık gelirine ve kredi notuna bakarak değerlendirme yapar.Kredi notunuz yüksek ise aylık düzenli geliriniz de varsa kredi başvurunuzun onaylanma ihtimali yüksektir.

 

Kredi Hesaplama

En uygun krediyi hangi bankanin verdiğini öğrenmek için kredi hesaplama siteleri kullanilmaktadir. Kredi hesaplama sisteminde bankalarin faiz oranlari karsilastirilir. Karşılaştırma sonucu faiz oranlarina gore 4-5 farkli alternatif seçilebilir. Sizin tasidiginiz sartlara göre kredi çekme ihtimaliniz yüksek banka tercih edilmelidir. Kredi notu yüksek olan ve aylik geliride yeterli olan tüketiciler en düşük faizi veren bankaları tercih  edebilir. Son zamanlarda bazı özel bankalar kredi notu yüksek olan kişilere daha düşük faizli kredi vermektedir. Kredi notunuz yüksek ise bu bankalar tercih edilebilir.

 

Şuanda ihtiyaç kredilerinde faiz oranları % 2  faiz oranın üzerinde yer almaktadır.Konut kredilerinde faiz oranı ise % 1,8 üzerinde yer almaktadır.Kredi faizlerinin yüksek olması kredi taleplerinin düşmesine neden olmuştur.

  Bankaların Kara Listesinde Olan Birisi Kredi veya Kredi Kartı Alabilir mi?

11 yorum

  1. En uygun kredi veren banka genel de maaş bankanız olur arkadaşlar. Eğer kredi ihtiyacınız var ve en uygun krediyi arıyorsanız ilk önce maaş bankanıza gidin mutlaka size özel bir kredi kampanyası vardır.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*